Rok Szkolny 2019/2020

W tym roku szkolnym chcielibyśmy mocniej zaangażować Uczniów do działań w ramach Klubu. W wielu krajach na świecie działają powołane przez UNICEF krajowe i lokalne Kluby Młodych UNICEF. Dzieci i młodzież zrzeszona w tych Klubach działa w szkołach i społecznościach lokalnych, realizując tym samym potrzebę zaangażowania społecznego i pomocy innym. Potrzeby takie dostrzegamy także wśród młodych przedstawicieli naszego społeczeństwa. Wychodząc temu naprzeciw będziemy proponować uczniom szereg aktywności w szkole, do których młodzież będzie mogła się aktywnie włączać w trakcie roku szkolnego w ramach powołanych Klubów Młodych UNICEF. Aktywności te dadzą młodym ludziom możliwość współpracowania w grupie i zwrócenia uwagi na tematy ważne z perspektywy społecznej.

UNICEF - 70 lat pomocy dzieciom - zobacz filmik
Quiz "Sprawdź, co wiesz o UNICEF" - rozwiąż quiz

Ważne dni:

05.09 – Dzień dobroczynności
21.09 – Dzień pokoju
02.10 – Dzień bez przemocy
14.10 – Dzień Edukacji Narodowej
16.11 – Międzynarodowy Dzień Tolerancji
20.11 – Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka
10.12 – Światowy Dzień Praw Człowieka
11.12 – 73 rocznica powstania UNICEF
21.01 – Dzień Babci
22.01 – Dzień Dziadka

Nasza szkoła dołączyła do międzynarodowych obchodów 30. rocznicy Konwencji o prawach dziecka. Obchody 30-lecia Konwencji są okazją, aby przypomnieć o naszym zobowiązaniu do przestrzegania praw dzieci. To także sposobność trwałego zaangażowania, aby słuchać, wspierać i działać z dziećmi i młodzieżą oraz budować przyszłość z tymi, którzy będą ją kontynuować.
Dnia 20 listopada w naszej szkole odbyły się zajęcia dotyczące praw dzieci oraz odbył się happening z prezentacją praw dzieci.