Rok Szkolny 2022/2023

Dlaczego relacje są ważne?
Jak być dla siebie lepszym?
Porozmawiajmy o alkoholu i tytoniu
Młodzi ludzie pytają o zdrowie psychiczne - film

Ważne dni:

08.06 - Dzień Oceanów
20.06 - Dzień Uchodźcy

Rok Szkolny 2020/2021

Nasza szkoła razem z UNICEF świętowała
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

20 listopada dzieci, młodzież, a także dorośli zjednoczyli się w działaniu i podjęli inicjatywy, których celem było okazanie solidarności z najmłodszymi na świecie, których prawa nie są respektowane. Nasza szkoła aktywnie włączyła się także w pomoc dzieciom w Jemenie.

Ten rok szkolny jest szczególny. Sytuacja epidemiczna w kraju i na świecie, a także wyzwania wynikające z procesu edukacji zdalnej, uniemożliwiają zorganizowanie uroczystych obchodów rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jednak uczniowie i nauczyciele nie zapomnieli o tym dniu i realizowali aktywności on-line, które maiały zwrócić uwagę odbiorców na prawa dzieci, zwłaszcza tych w Jemenie – kraju, w którym od lat trwa największy kryzys humanitarny XXI wieku. Najbardziej bezbronnymi ofiarami są dzieci. Tracą zdrowie, życie i szansę na szczęśliwe dzieciństwo.

Do akcji przystąpiła także nasza szkoła, która w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF:

1. Zorganizowała konkurs plastyczny dla wszystkich uczniów szkoły „Lepszy świat dla dzieci w Jemenie”.
I miejsce - Julia G. kl. 2a
II miejsce - Hanna A. kl. 1b
III miejsce - Wiktoria Ż. kl. 1b
Wyróżnienie - Lena J. kl. 1b

Galeria prac konkursowych

2. Udostępniła przez e-dziennik oraz stronę www materiały edukacyjne dla uczniów i ich rodzin.
Współna podróż po Jemenie
Czym są prawa dziecka?
Zeszyt zadań o prawach dziecka
Pokoloruj swoje prawa

3. Zorganizowała zbiórkę darowizn pieniężnych na pomoc dzieciom w Jemenie.
Społeczność naszej szkoły zebrała 310 zł, za co z całego serca DZIĘKUJEMY.

Podczas półkolonii zimowych zostały przeprowadzone zajęcia dotyczące praw dzieci oraz sytuacji dzieci w Jemenie.

Wspólna podróż po Jemenie

Gwiazdy TikToka - Charlie i Dixie D’Amelio o cyberprzemocy - zobacz

PoCOVIDowa rzeczywistość

Rok Szkolny 2019/2020

W tym roku szkolnym chcielibyśmy mocniej zaangażować Uczniów do działań w ramach Klubu. W wielu krajach na świecie działają powołane przez UNICEF krajowe i lokalne Kluby Młodych UNICEF. Dzieci i młodzież zrzeszona w tych Klubach działa w szkołach i społecznościach lokalnych, realizując tym samym potrzebę zaangażowania społecznego i pomocy innym. Potrzeby takie dostrzegamy także wśród młodych przedstawicieli naszego społeczeństwa. Wychodząc temu naprzeciw będziemy proponować uczniom szereg aktywności w szkole, do których młodzież będzie mogła się aktywnie włączać w trakcie roku szkolnego w ramach powołanych Klubów Młodych UNICEF. Aktywności te dadzą młodym ludziom możliwość współpracowania w grupie i zwrócenia uwagi na tematy ważne z perspektywy społecznej.

UNICEF - 70 lat pomocy dzieciom - zobacz filmik
Quiz "Sprawdź, co wiesz o UNICEF" - rozwiąż quiz

Fakty o wodzie - zobacz

Jak się chronić przed koronawirusem - zobacz

Propozycje aktywności i wyzwań dla uczniów - zobacz

COVID-19 - przewodnikdla młodych - zobacz

Zeszyt zadań o prawach dziecka dla najmłodszych - zobacz

Życie młodych osób podczas pandemii - zobacz

Nasza szkoła dołączyła do międzynarodowych obchodów 30. rocznicy Konwencji o prawach dziecka. Obchody 30-lecia Konwencji są okazją, aby przypomnieć o naszym zobowiązaniu do przestrzegania praw dzieci. To także sposobność trwałego zaangażowania, aby słuchać, wspierać i działać z dziećmi i młodzieżą oraz budować przyszłość z tymi, którzy będą ją kontynuować.
Dnia 20 listopada w naszej szkole odbyły się zajęcia dotyczące praw dzieci oraz odbył się happening z prezentacją praw dzieci.