Rok Szkolny 2017/2018

Tegoroczne działania Klubu Szkół UNICEF będą skupiać się wokół inicjatyw UNICEF dedykowanych dzieciom i młodzieży w krajach wysokorozwiniętych. Są to zupełnie inne działania, związane z wprowadzaniem rozwiązań prawnych, które mają służyć dzieciom, monitorowaniem ich sytuacji czy walką o to, by głos dzieci był brany pod uwagę przez rządzących. O tych aktywnościach będziemy w tym roku opowiadać. Będzie to 5 dużych materiałów merytorycznych opisujących działania UNICEF w wybranych krajach.
• pierwszy moduł „wrzesień-październik” zaprezentowanie działań UNICEF w Polsce.
• drugi moduł "styczeń-luty" U-Report - poznanie opinii dzieci na wybrane tematy. Przeprowadzenie sondażu w szkole.

U-Report - głos młodych ludzi w Irlandii. Czytaj

Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę!

Dnia 23 stycznia 2018 roku, miał miejsce finał naszej akcji w ramach projektu edukacyjnego UNICEF pod hasłem „Pomóżmy dzieciom z Syrii przetrwać zimę”.
Z waszych datków uzbierana została kwota: 926,23 zł !!!
Bardzo cieszymy się z tego, że jesteście otwarci na potrzebujących zwłaszcza na los dzieci skrzywdzonych przez wojnę. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, uczniom i nauczycielom oraz pracownikom szkoły za wsparcie naszej akcji. Zebrane środki zostały wpłacone na konto UNICEF i zostaną przeznaczone na zakup ciepłych ubrań, koców i pomoc finansową dla potrzebujących rodzin w Syrii.