Skład Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2018/2019:

Przewodnicząca:
Dobromiła Sosna - kl. VIIa

Z-ca przewdoniczącego:
Dominika Dudzik - kl. VIIa

Sekretarz:
Paweł Fuchs - kl. VIIa

Opiekun Samorządu Uczniowskiego
mgr Robert Maniura

SPRAWOZDANIE Z DZIAŁAŃ SAMORZADU UCZNIOWSKIEGO
W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

Wrzesień

1. Przeprowadzenie w klasach wyborów do rad klasowych (Rady Uczniowskiej Szkoły) zgodnie z zasadami demokracji.

2. Przeprowadzenie wyborów do Samorządu Uczniowskiego:
wiceprzewodnicząca: Dominika Dudzik
sekretarz: Oliwia Szpiech
Opiekun: Anna Krawczyk

3. Zebranie propozycji planu pracy S. U. wśród uczniów klas IV- VII.

4. Obchody Dnia Chłopaka (29.09) – życzenia i słodka niespodzianka dla wszystkich chłopców.

Październik

1. Przygotowanie i umieszczenie na tablicy ogłoszeń składu Rady Samorządu Uczniowskiego.

2. Zebranie Samorządu Uczniowskiego.

3. 03.10.2017 – Pielgrzymka Szkół imienia Jana Pawła II do Częstochowy.

4. Opracowanie regulaminu i rozpoczęcie akcji "Szczęśliwy Numerek".

5. Rozesłanie wykonanych przez uczniów kartek z życzeniami dla emerytów i rencistów z okazji Dnia Edukacji Narodowej – p. Anna Ochojska – Gwóźdź.

6. Zorganizowanie w szkole dnia specjalnego: Dzień w różnych skarpetkach (26.10).

1. Zebranie Samorządu Uczniowskiego.

2. Utworzenie Szkolnego Koła Wolontariatu, zebranie wolontariuszy, opracowanie programu.

3. Dzień specjalny: Dzień Czarnego Kota (17.11), zbiórka darów dla Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach - p. Katarzyna Kruszyńska.

4. Dzień specjalny: Dzień bez zadania domowego (20.11).

5. Dzień specjalny: Dzień Pluszowego Misia (24.11).

6. Udział w akcji „Góra Grosza”.

7. Zorganizowanie dyskoteki andrzejkowej dla klas IV-VII (30.11).

1. Mikołajki - rozdanie łakoci przez Mikołaja z pomocą aniołków.

2. Rozesłanie wykonanych przez uczniów kartek z życzeniami dla emerytów i rencistów z okazji Świąt Bożego Narodzenia – p. Anna Ochojska – Gwóźdź.

3. Wykonanie upominków dla mieszkańców DPS „Przystań” z okazji Świąt Bożego Narodzenia, wizyta w DPS, złożenie życzeń i kolędowanie.

4. Zorganizowanie w klasach wigilii klasowych.

Styczeń:

1. Zebranie Samorządu Uczniowskiego.

2. Zorganizowanie dyskoteki karnawałowej "Piżama party" dla klas IV-VII (18.01).

3. Udział w akcji UNICEF "Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę" - p. Alicja Gansty.

4. Noworoczny Zjazd Rodziny Szkół im. Jana Pawła II Archidiecezji Katowickiej.

5. Przygotowanie apeli podsumowujących naukę w pierwszym semestrze.

Luty:

1. Zorganizowanie Poczty Walentynkowej, wręczenie życzeń przez amorki.

2. Udział w XIX Zlocie Samorządów Uczniowskich Szkół Podstawowych Województwa Śląskiego w ZSO nr 7 w Katowicach.

3. Zbiórka funduszy wśród uczniów w ramach akcji „Śląskie dzieciom z Aleppo”.

Marzec:

1. Dzień Kobiet- życzenia i słodka niespodzianka dla wszystkich dziewcząt i dla pracowników szkoły.

2. Rozesłanie kartek z życzeniami dla emerytów i rencistów z okazji Świąt Wielkanocnych.

3. Pomoc w przygotowaniu i prowadzeniu Gali Talentów.

4. Pomoc w organizacji Dnia Otwartego szkoły.

5. Podsumowanie akcji „Góra Grosza” - zapakowanie i wysłanie policzonych monet.

6. Udział SKW w przedświątecznej zbiórce żywności w markecie Simply.

Kwiecień:

1. Zebranie Samorządu Szkolnego.

2. Spotkanie z przedstawicielem władz lokalnych – radnym Miasta Katowice – w ramach działań szkoły w Klubie Szkół UNICEF.

3. Zorganizowanie dnia specjalnego w szkole – Dzień Zielony z okazji obchodów Dnia Ziemi (23.04).

Maj:

1. Przeprowadzenie akcji „Marzycielska Poczta” - pisanie i wysłanie listów do chorych dzieci.

2. Zorganizowanie dnia specjalnego w szkole – Dzień w Moro (08.05). 3. Przystąpienie do projektu „Wolontariat szkolny w Katowicach” - 2 spotkania Szkolnego Klubu Wolontariatu z pracownikiem Regionalnego Centrum Wolontariatu w Katowicach. 4. Udział przedstawicieli SKW w szkoleniu z dokumentowania działalności szkolnego wolontariatu w Regionalnym Centrum Wolontariatu w Katowicach. 5. Akcja „Pieluszka dla maluszka” - zorganizowanie zbiórki.

Czerwiec:

1. Akcja SKW „Gry planszowe z mieszkańcami DPS” w Domu Pomocy Społecznej „Przystań”.

2. Zorganizowanie zajęć dla grupy przedszkolnej z Miejskiego Przedszkola nr 2 – czytanie bajki, występ koła tanecznego.

3. Przygotowanie apelu podsumowującego pracę w II półroczu:
– dla klas 1-3
– dla klas 4-7

Przez cały rok szkolny przeprowadzana była akcja „Szczęśliwy numerek”.