ADRES

ul.ks.bpa St.Adamskiego 24
40-069 Katowice


TELEFON

32 251-75-04


E-MAIL

sp15katowice@wp.pl










Nakarm głodne dziecko! - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl


Liczba odwiedzin od 1 stycznia 2014:


Na bloga liczniki


Osiągnięcia w konkursach międzyszkolnych
w Roku Szkolnym 2018/2019






WRZESIEŃ 2018


Nazwa konkursu: Zawody o Puchar Rosomaka Siemianowice Śląskie
Laureaci: uczniowie klasy 7b
- 50 m stylem klasycznym – V miejsce
- 100 m stylem dowolnym – VII oraz XV miejsce
- 50 m stylem grzbietowym chłopców – VII miejsce
- 200 m stylem zmiennym dziewcząt – XI miejsce
Osoba odpowiedzialna: p. Małgorzata Mądry i p. Marek Jabczyk



PAŹDZIERNIK 2018


Nazwa konkursu: Liga Klubów Śląskich rocznika 2005 i starsi Runda I Gliwice
Laureaci: uczniowie klasy 7b
- 50 m motyl – XII miejsce
- 100 m dowolny – XXII oraz XVII miejsce
- 100 m grzbiet chłopców – XVII miejsce
- 200 m klasyczny – VIII oraz XVI miejsce
- 100 m dowolny – XX miejsce
- sztafeta 4x50 m dowolny – VI oraz XIII miejsce
- sztafeta 4x50 m zmienny – IX miejsce
Osoba odpowiedzialna: p. Małgorzata Mądry i p. Marek Jabczyk



LISTOPAD 2018


Nazwa konkursu: Międzyszkolny Ogólnopolski Konkurs Grafiki Komputerowej "Jan Paweł II - Przyjaciel Młodzieży" pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty
Laureaci: Paula Byczkowska z klasy 8a
Osoba odpowiedzialna: mgr Marcin Kuch



Nazwa konkursu: Miejski konkurs edukacyjny "Magiczne wiersze"
Laureaci: I miejsce Milena Pasionek i Alicja Kozyra
Osoba odpowiedzialna: mgr Alicja Gansty



Nazwa konkursu: Zimowe Mistrzostwa Śląska Open - Gliwice 16-17.11.2018
Laureaci: Magdalena Sobolewska klasa VIIIB Szkoła Podstawowa nr 15 Katowice - zawodniczka Manta Kochłowice Ruda Śląska.

100m motyl - 1:09:09 IV miejsce
400m zmienny - 5:12:25 II miejsce V-ce Mistrzyni Śląska
50m motyl - 0:31:09 VI miejsce
200m zmienny - 2:29:65 IV miejsce
200m motyl - 2:29:05 II miejsce V-ce Mistrzyni Śląska
100m dowolny - 1:03:44 IX miejsce
800m dowolny - 9:30:65 II miejsce V-ce Mistrzyni Śląska

W klasyfikacji dziewcząt rocznika 2004 za 2 starty według punktacji Fina Magdalena Sobolewska zajęła: III miejsce.



GRUDZIEŃ 2018


Nazwa konkursu: ZIMOWE MISTRZOSTWA POLSKI 14-LATKÓW - OLSZTYN 14-16.12.2018
Laureaci: Magdalena Sobolewska z klasy 8b:

100m motyl – 1:06:87 rekord życiowy Finał A - 10 miejsce w Polsce
200m motyl – 2:27:90 rekord życiowy Finał A - 6 miejsce w Polsce
200m zmienny – 2:28:33 rekord życiowy Finał B - 13 miejsce w Polsce
400m zmienny – 5:09:33 rekord życiowy Finał A - 7 miejsce w Polsce
800m dowolny – 9:30:88 rekord życiowy Finał A - 5 miejsce w Polsce



Nazwa konkursu: Mistrzostwa Okręgu Dzieci Rocznika 2005 Racibórz
Laureaci: uczniowie klasy 7b
- 100 m klasyczny – XV oraz XVI miejsce
- 50 m motyl – XXII miejsce
- 100 m dowolny – XXI oraz XXIX miejsce
- 100 m zmienny – X miejsce
- 50 m dowolny – XVIII oraz XXII miejsce
- sztafeta mieszana 4x50 m zmienny – VI miejsce dla Pałacu Młodzieży
- sztafeta mieszana 4x50 m dowolny – I miejsce dla Pałacu Młodzieży
Osoba odpowiedzialna: p. Małgorzata Mądry i p. Marek Jabczyk



Nazwa konkursu: Mistrzostwa Pałacu Młodzieży w Pływaniu
Laureaci: uczniowie klasy 7b
- 50 m motyl – II oraz IV miejsce
- 50 m grzbiet – II miejsce
- 50 m klasyczny – I oraz 2xII miejsce
Osoba odpowiedzialna: p. Małgorzata Mądry i p. Marek Jabczyk



Nazwa konkursu: I Międzyklubowe Zawody Pływackie o Puchar Prezydenta Miasta Katowic „Karlik”
Laureaci: uczniowie klasy 7b
- 100 m dowolny – V, VI oraz VII miejsce
- 50 m motyl – IV i V miejsce
- 50 m dowolny – VI miejsce
- 50 m klasyczny – VI miejsce
- 100 m zmienny – V miejsce
Osoba odpowiedzialna: p. Małgorzata Mądry i p. Marek Jabczyk



Nazwa konkursu: ZAWODY STRZELECKIE Z BRONI PNEUMATYCZNEJ - kaliber 4,5 mm, pozycja leżąca, odległość 10 m
Laureaci: I miejsce - Bartosz Piotrowski z klasy 7a



STYCZEŃ 2019


Nazwa konkursu: Wojewódzki Konkurs Plastyczny "Moja kartka bożonarodzeniowa"
Laureaci: II miejsce zajęli Marta Grabiwoda oraz Maciej Cypryś, wyróżnienie zdobyła Zofia Gorczyca
Osoba odpowiedzialna: mgr Ozga Danuta, mgr Marcin Kuch



Nazwa konkursu: Wojewódzki Konkurs Recytatorski "Wiersze znane i lubiane"
Laureaci: II miejsce - Adam Szihi, wyróżnienie Wiktoria Pawlaczyk i Milena Pasionek
Osoba odpowiedzialna: mgr Alicja Gansty




MARZEC 2019


Nazwa konkursu: Miejski konkurs na plakat profilaktyczny "Świat zamknięty w ekranie smartfona"
Laureaci: wyróżnienie Marysia Szewerda
Osoba odpowiedzialna: mgr Katarzyna Jendralska



Nazwa konkursu: Wojewódzki konkurs "Projekt okładki ulubionej książki"
Laureaci: wyróżnienie - Marta Janeczko
Osoba odpowiedzialna: mgr Alicja Gansty




Nazwa konkursu: Festiwal Przedstawień Profilaktycznych "Różnić się i szukać wspólnego celu"
Laureaci: I miejsce - Zespół teatralny "Nieobliczalni"
Osoba odpowiedzialna: mgr Katarzyna Jendralska, mgr Agata Głąb




KWIECIEŃ 2019


Nazwa konkursu: Międzyszkolny konkurs matematyczny "Supermatematyk"
Laureaci: I miejsce - Michalina Lichoń
Osoba odpowiedzialna: mgr Małgorzata Zdrada



MAJ 2019


Nazwa konkursu: Międzyszkolny świetlicowy konkurs literacko-plastyczny „Jak się czujesz, Pani Wiosno?”
Laureaci: I miejsce - Alicja Kozyra
Osoba odpowiedzialna: mgr Alicja Gansty



Nazwa konkursu: VIII edycja gry miejskiej "Jan Paweł II naszym Przewodnikiem"
Laureaci: I miejsce w Kategorii klas I-III- Drużyna św. Jana Pawła II gorliwego miłośnika Eucharystii
Osoba odpowiedzialna: mgr Danuta Ozga




Nazwa konkursu: VIII edycja gry miejskiej "Jan Paweł II naszym Przewodnikiem"
Laureaci: III miejsce w kategorii klas VII-VIII- Drużyna św. Jana Pawła II głosiciela prawdy o godności człowieka
Osoba odpowiedzialna: mgr Krzysztof Szewerda




Nazwa konkursu: Międzyświetlicowy konkurs na grę planszową "Gra o zdrowie"
Laureaci: I miejsce - Marta Janeczko
Osoba odpowiedzialna: mgr Alicja Gansty




Nazwa konkursu: II międzyszkolny konkurs na wykonanie kukiełki teatralnej
Laureaci: II miejsce - Marta Grabiwoda, wyróżnienie - Marta Janeczko
Osoba odpowiedzialna: mgr Agata Głąb i mgr Katarzyna Jendralska




Nazwa konkursu: Mistrzosta Pałacu Młodzieży w Katowicach w Pływaniu
Laureaci: III miejsce 50m dowolny - Marta Janeczko





Nazwa konkursu: Mistrzosta Pałacu Młodzieży w Katowicach w Pływaniu
Laureaci: I miejsce 50m grzbietowy - Antonina Bukowska




CZERWIEC 2019


Nazwa konkursu: Międzyświetlicowy konkurs "Ilustrowany słowniczek gwary śląskiej"
Laureaci: I miejsce Natalia Maślanka
Osoba odpowiedzialna: mgr Alicja Gansty




Nazwa konkursu: Konkurs Miejski organizowany przez Komendę Policji W Katowicach „Mam wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym"
Laureaci: III miejsce Marta Janeczko 3b, wyróżnienie Stanisław Kuch 2a
Osoba odpowiedzialna: mgr Magdalena Kierska-Madej, mgr Martyna Strzemińska



Nazwa konkursu: Konkurs Międzyszkolny - III edycja - "Najładniejsza kartka na Dzień Matki"
Laureaci: Wiktoria Pawlaczyk, wyróżnienie Natalia Maślanka
Osoba odpowiedzialna: mgr Alicja Gansty





Osiągnięcia w konkursach międzyszkolnych
w Roku Szkolnym 2017/2018






WRZESIEŃ 2017


Nazwa konkursu: ZAWODY O PUCHAR "ROSOMAKA"
Wyniki zawodów:
1. Michalina B. – 4 m-sce 200m stylem zmiennym, 5 m-sce 50m stylem grzbietowym
2. Vanessa K. – 22 m-sce 50 m stylem klasycznym, 27m – sce 100 m stylem dowolnym
3. Agnieszka G. – 8 m-sce 100 m stylem dowolnym, 11 m-sce 200 m sylem zmiennym
4. Maksymilian D. – 5 m-sce 50 m stylem klasycznym, 26 m-sce 100 m stylem dowolnym
5. Maciej W. - 2 m-sce 100 m stylem dowolnym - BRAWO, 9 m-sce 50m stylem grzbietowym
6. Szymon W. - 7 m –sce 50 m stylem grzbietowym, 15 m – sce 100 m stylem dowolnym
Osoba odpowiedzialna: mgr G. Adamek i mgr A. Sitkiewicz
GRATULACJE !!!! Wszyscy startujący uzyskali nowe rekordy życiowe.



PAŹDZIERNIK 2017


Nazwa konkursu: Zawody pływackie z cyklu Liga klubów Śląskich rocznika 2007 – I edycja
Laureaci: 2 miejsce sztafeta 8x 50 m st. dowolnym mix z udziałem Michalina B. i Maciej W..
Osoba odpowiedzialna: mgr Grażyna Adamek i mgr A. Sitkiewicz



LISTOPAD 2017


Nazwa konkursu: II edycja zawodów pływackich z cyklu Liga Klubów Śląskich rocznika 2007
Laureaci: 3 miejsce 8x 50 m stylem dowolnym (mix) oraz 4x 50 m stylem dowolnym chłopców
Osoba odpowiedzialna: mgr Grażyna Adamek i mgr A. Sitkiewicz



Nazwa konkursu: Wojewódzki Konkurs Wiedzy Biblijnej
Awans do II etapu (rejonowego) Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Biblijnej uczniów: Macieja C. (klasa 5 a), Marii S. (klasa 7 a) oraz Seweryna J. (klasa 5 b)
Osoba odpowiedzialna: mgr Marcin Kuch



Nazwa konkursu: IV Wojewódzki Festiwal Talentów organizowany przez Miejski Dom Kultury "Koszutka" Filia "Dąb"
Wyróżnienie dla Macieja M. z klasy 3 c w kategorii Śpiew
Osoba odpowiedzialna: mgr Katarzyna Żyłka-Simiela



Nazwa konkursu: Wojewódzki Konkursu Przedmiotowy z Matematyki organizowany przez Śląskiego Kuratora Oświaty
Awans Magdaleny M. z klasy 7 a do II etapu (rejonowego)
Osoba odpowiedzialna: mgr Agata Polewana



GRUDZIEŃ 2017


Nazwa konkursu: Miejski Konkurs Językowo-Plastyczny "List do św. Mikołaja w języku angielskim"
Wyróżnienie dla Anny S. z klasy 5 b



Nazwa konkursu: Międzyświetlicowy Konkurs Plastyczny "Jesienne impresje" organizowany przez Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5.
Wyróżnienie: Alicja K., Wiktoria P.
Osoba odpowiedzialna: mgr Alicja Gansty



Nazwa konkursu: Miejski Konkurs na ręcznie wykonaną ozdobę choinkową w kategorii 7-9 lat organizowanym przez Śląski Teatr Lalki i Aktora "Ateneum" w Katowicach
Laureaci: Milena P.
Osoba odpowiedzialna: mgr Magdalena Kierska-Madej




LUTY 2018


Nazwa konkursu: Miejski Konkurs Profilaktyka Zagrożeń Internetowych na plakat promujący bezpieczeństwo w Internecie pt. "Smart- Stop"
<Laureaci: I miejsce Julia C. z klasy 7b. Wyróżnienie Emilia K. z klasy 7a



MARZEC 2018


Nazwa konkursu: Miejski konkurs dla klas drugich "Bezpieczna droga do szkoły"
Laureaci: I miejsce - Milena P. i Wiktor M.
Osoba odpowiedzialna: mgr Alicja Gansty




Nazwa konkursu: Międzyszkolny Konkurs Matematyczny "Supermatematyk"
Laureaci: I miejsce uczennicy klasy 7a Magdaleny M.
Osoba odpowiedzialna: mgr Agata Polewana




KWIECIEŃ 2018


Nazwa konkursu: Mała Olimpiada Matematyczna 2018
Finalistą został Paweł W. z klasy 6b
Osoba odpowiedzialna: mgr Małgorzata Zdrada



Nazwa konkursu: Międzyszkolny Konkurs Plastyczny "Kartka Wielkanocna"
Laureaci: I miejsce - Marta D. z klasy 3b
Osoba odpowiedzialna: mgr Sabina Cieślik



Nazwa konkursu: Międzyszkolny konkurs literacko-plastyczny "Dobro zwycięża zło"
Laureaci: III miejsce - Anna C.
Osoba odpowiedzialna: mgr Alicja Gansty




Nazwa konkursu: Międzyszkolny konkurs dla uczniów klas drugich "Mistrz pięknego czytania 2018"
Wyróżnienie - Eryk S. z klasy 2b
Osoba odpowiedzialna: mgr Magdalena Kierska-Madej




Nazwa konkursu: Międzyświetlicowy konkurs "Świetlicowe savoir – vivre czyli dobre obycie umila życie"
Wyróżnienie - Wiktoria P.
Osoba odpowiedzialna: mgr Alicja Gansty




Nazwa konkursu: Wojewódzki Konkurs Plastyczny "Namaluję swoją książkę"
Laureaci: II miejsce - Marta G.
Osoba odpowiedzialna: mgr Teresa Kubik



Nazwa konkursu: Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Twoja wiedza i czujka czadu w domu, tlenek węgla nic złego nie zrobi nikomu"
Laureaci: I miejsce - Marta J.
Osoba odpowiedzialna: mgr Alicja Gansty




Nazwa konkursu: Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego FOX 2018
Laureaci: II miejsce w powiecie - Zofia S., XIV miejsce w powiecie - Maciej C.
Osoba odpowiedzialna: mgr Dorota Adamus



Nazwa konkursu: Międzyszkolny świetlicowy konkurs "Cztery Pory Roku"
Laureaci: I miejsce - Alicja K., II miejsce - Marta J. oraz Marlena P.
Osoba odpowiedzialna: mgr Alicja Gansty



Nazwa konkursu: Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur 2018
Wyróżnienie: Paweł W., Piotr K., Maciej C., Magdalena M., Klaudiusz B., Seweryn J., Patrycja G.
Osoba odpowiedzialna: mgr Agata Polewana, mgr Małgorzata Zdrada



Nazwa konkursu: Międzyszkolny Konkurs "Złota Nutka"
Laureaci: II miejsce Maciej M. z klasy 3c, III miejsce Maria S. z klasy 7a
Osoba odpowiedzialna: mgr Katarzyna Żyłka-Simiela



MAJ 2018


Nazwa konkursu: XIII Ogólnopolski Konkurs Papieski "Śladami Jana Pawła II po Polsce"
Laureaci: III miejsce Marta G.
Osoba odpowiedzialna: mgr Danuta Ozga




Nazwa konkursu: Ogólnopolski Plastyczny Konkurs Świetlicowy "Ciekawe miejsca nad rzeką Wisłą"
Laureaci: I miejsce Piotr J.
Osoba odpowiedzialna: mgr Joanna Górecka



Nazwa konkursu: Międzyszkolny Konkurs Matematyczno-Fizyczno-Chemiczny "To nie takie trudne"
Laureaci: I miejsce Magdalena M. i Patryk P. z klasy 7a
Osoba odpowiedzialna: mgr Maria Szyk



Nazwa konkursu: VII edycja gry miejskiej „ Święty Jan Paweł II naszym Przewodnikiem” Laureaci: Drużyna św. Jana Pawła II kształtującego serca Ślązaków z kl. III c w składzie: Patrycja Grabowska, Natalia Dobryłko, Oliwia Lysko i Bartosz Marczewski zajęli I miejsce, a Drużyna św. Jana Pawła II Papieża sprawiedliwości i miłości społecznej z kl. III b w składzie: Paulina C., Marta D., Zuzanna J, Dominika S. i Olaf G. zajęli III miejsce. W kategorii klas IV –VI Drużyna św. Jana Pawła II Pasterza pracujących i bezrobotnych z kl. VI b w składzie: Agnieszka G., Wiktoria D., Maksymilian D., Wiktor Ś. i Szymon W. zajęli II miejsce.


Nazwa konkursu: Wojewódzki Konkurs Literacko-Plastyczny z cyklu "Śląskie Tradycje" pod hasłem "Dom moich pradziadków, dziadków, rodziców i mój".
Wyróżnienie za pracę literacką zdobyła Oliwia S. z klasy 6a.
Osoba odpowiedzialna: mgr Bożena Górska



Nazwa konkursu: Międzynarodowy konkurs matematyczny Kangur 2018
Wyróżnienie: Magdalena M., Patrycja G., Paweł W., Piotr K., Maciej C., Klaudiusz B., Seweryn J.
Osoba odpowiedzialna: mgr Agata Polewana, mgr Małgorzata Zdrada



Nazwa konkursu: Międzyszkolny Konkurs dla klas I-II "Pięknie piszę"
Wyróżnienie: Filip B.
Osoba odpowiedzialna: mgr Martyna Strzemińska



Nazwa konkursu: I edycja Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego „Przyjaciel i ja –zabawa na 102”
Laureaci: II miejsce Alicja K.
Osoba odpowiedzialna: mgr Alicja Gansty



Nazwa konkursu: Konkursu teatralny „Szkolne Spotkania z Melpomeną” organizowany przez Ośrodek Kultury w Będzinie
Laureaci: III miejsce Zespół Teatralny „Nieobliczalni” za przedstawienie „W gąszczu słów”
Osoba odpowiedzialna: mgr Katarzyna Jendralska, mgr Agata Głąb



CZERWIEC 2018


Nazwa konkursu: Miejski Konkurs Plastyczny w ramach Programu "Bezpieczny Gimnazjalista"
Laureaci: I miejsce Julia C.
Osoba odpowiedzialna: mgr Katarzyna Jendralska



Nazwa konkursu: Międzynarodowe Mistrzostwa Pałacu Młodzieży w Pływaniu
Laureaci: II miejsce Aleksandra J.
Osoba odpowiedzialna: mgr Małgorzata Mądry



Nazwa konkursu: Miejski konkurs plastyczny "Paleniu STOP"
Laureaci: II miejsce Agata M. z klasy 7a
Osoba odpowiedzialna: mgr Katarzyna Jendralska


"Dziecko naszym wspólnym dobrem"