ADRES

ul.ks.bpa St.Adamskiego 24
40-069 Katowice


TELEFON

32 251-75-04


E-MAIL

sp15katowice@wp.pl










Nakarm głodne dziecko! - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl


Liczba odwiedzin od 1 stycznia 2014:


Na bloga liczniki


Osiągnięcia w konkursach międzyszkolnych
w Roku Szkolnym 2017/2018






WRZESIEŃ 2017


Nazwa konkursu: ZAWODY O PUCHAR "ROSOMAKA"
Wyniki zawodów:
1. Bukowska Michalina – 4 m-sce 200m stylem zmiennym, 5 m-sce 50m stylem grzbietowym
2. Kędziora Vanessa – 22 m-sce 50 m stylem klasycznym, 27m – sce 100 m stylem dowolnym
3. Grabowska Agnieszka – 8 m-sce 100 m stylem dowolnym, 11 m-sce 200 m sylem zmiennym
4. Doliwa Maksymilian – 5 m-sce 50 m stylem klasycznym, 26 m-sce 100 m stylem dowolnym
5. Wójcik Maciej - 2 m-sce 100 m stylem dowolnym - BRAWO, 9 m-sce 50m stylem grzbietowym
6. Wójcik Szymon - 7 m –sce 50 m stylem grzbietowym, 15 m – sce 100 m stylem dowolnym
Osoba odpowiedzialna: mgr G. Adamek i mgr A. Sitkiewicz
GRATULACJE !!!! Wszyscy startujący uzyskali nowe rekordy życiowe.



PAŹDZIERNIK 2017


Nazwa konkursu: Zawody pływackie z cyklu Liga klubów Śląskich rocznika 2007 – I edycja
Laureaci: 2 miejsce sztafeta 8x 50 m st. dowolnym mix z udziałem Bukowska M. i Wójcik M.
Osoba odpowiedzialna: mgr Grażyna Adamek i mgr A. Sitkiewicz



LISTOPAD 2017


Nazwa konkursu: II edycja zawodów pływackich z cyklu Liga Klubów Śląskich rocznika 2007
Laureaci: 3 miejsce 8x 50 m stylem dowolnym (mix) oraz 4x 50 m stylem dowolnym chłopców
Osoba odpowiedzialna: mgr Grażyna Adamek i mgr A. Sitkiewicz



Osiągnięcia w konkursach międzyszkolnych
w Roku Szkolnym 2016/2017






LISTOPAD 2016


Nazwa konkursu: Międzyszkolny Konkurs Regionalny
Laureaci: Ania Chrapek i Ola Jasnoch zdobyły II miejsce. Natalka Szeląg i Julka Gabryś zdobyły wyróżnienie.
Osoba odpowiedzialna: mgr Olga Pająk



GRUDZIEŃ 2016


Nazwa konkursu: Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy
Zakwalifikowani uczniowie do II etapu: Matematyka - Jan Chełmecki i Magdalena Michalak. Język polski - Jan Chełmecki.
Osoba odpowiedzialna: mgr Agata Polewana, Małgorzata Zdrada, Anna Ochojska-Gwóźdź



Nazwa konkursu: XVII Delfiniada o Puchar Prezydenta Miasta Katowice
Zobacz wyniki
Osoba odpowiedzialna: mgr Grażyna Adamek



Nazwa konkursu: Mistrzostawa Śląska rocznika 2005
Laureaci: Grabowska Agnieszka – 16 m-ce na dystansie 100m st. Klasycznym
Doliwa Maksymilian – 19 m-ce na dystansie 100m st. Klasycznym
Wójcik Szymon – 23 miejsce na dystansie 50m st. klasycznym
Osoba odpowiedzialna: mgr Grażyna Adamek



LUTY 2017


Nazwa konkursu: Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy
Zakwalifikowani uczniowie do III etapu: Matematyka - Jan Chełmecki i Magdalena Michalak. Język polski - Jan Chełmecki.
Osoba odpowiedzialna: mgr Agata Polewana, Małgorzata Zdrada, Anna Ochojska-Gwóźdź



MARZEC 2017


Nazwa konkursu: Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Matematyki dla uczniów szkół podstawowych
Laureaci: Jan Chełmecki
Finaliści: Magdalena Michalak
Osoba odpowiedzialna: mgr Małgorzata Zdrada, mgr Agata Polewana



Nazwa konkursu: Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Języka Polskiego dla uczniów szkół podstawowych
Laureaci: Jan Chełmecki
Osoba odpowiedzialna: mgr Anna Ochojska-Gwóźdź



Nazwa konkursu: Międzyszkolny świetlicowy konkurs "Cztery Pory Roku"
Laureaci: I miejsce Wiktoria Pawlaczyk kl. I b
Osoba odpowiedzialna: mgr Alicja Gansty



KWIECIEŃ 2017


Nazwa konkursu: Archidiecezjalny konkurs literacki „Święty Jan Paweł II we wspomnieniach świadków jego pontyfikatu”
Laureaci: Nina Sobała i Maciej Cypryś z kl. IV a otrzymali wyróżnienie
Osoba odpowiedzialna: mgr Danuta Ozga



MAJ 2017


Nazwa konkursu: Postcard from Australia
Laureaci: III miejsce - Dominika Dudzik
Osoba odpowiedzialna: mgr Katarzyna Rubin



Nazwa konkursu: VI edycja gry miejskiej „Święty Jan Paweł II naszym Przewodnikiem”
Laureaci: II miejsce - Tropiciele śladów Jana Pawła II z kl. VI b w składzie: Julia Chrapek, Jan Chełmecki, Igor Enders, Ryszard Pałka i Piotr Plewik.
Osoba odpowiedzialna: mgr Marcin Kuch



Osiągnięcia w konkursach międzyszkolnych
w Roku Szkolnym 2015/2016






LISTOPAD 2015


Nazwa konkursu: Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Języka Polskiego dla uczniów szkół podstawowych
Laureaci: Aleksandra Bedlicka - zakwalifikowanie się do II etapu
Osoba odpowiedzialna: mgr Agnieszka Sowińska



Nazwa konkursu: Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Matematyki dla uczniów szkół podstawowych
Laureaci: Aleksandra Bedlicka, Michał Hoffmann - zakwalifikowanie się do II etapu
Osoba odpowiedzialna: mgr Małgorzata Zdrada



Nazwa konkursu: Tójmecz pływacki Katowice - Opole - Racibórz
Laureaci: I miejsce w konkurencji 50 m stylem motylkowym zdobył Jakub Stolarczyk
Osoba odpowiedzialna: M. Jabczyk, M. Mądry



Nazwa konkursu: II Międzyszkolny Festiwal Talentów
Laureaci: III miejsce Zespół taneczny Wenus w kategorii "Taniec - szkoły podstawowe"
Osoba odpowiedzialna: mgr Anna Krawczyk



Nazwa konkursu: Konkurs kulinarny: Masterchef Święto Jabłka
Laureaci: uczniowie kl. III a Oliwia Depta, Antoni Natanek zajęli IV miejsce.
Osoba odpowiedzialna: mgr Teresa Kubik



GRUDZIEŃ 2015


Nazwa konkursu: XIV Delfiniada Pływacka Szkół Podstawowych o Puchar Prezydenta Katowic
Laureaci: drużyna naszej szkoły zdobyła III miejsce w zawodach pływackich klas V-VI 4x50m sztafeta stylem dowolnym chłopców,


Nazwa konkursu: Turniej Piłki Ręcznej z okazji 150 rocznicy powstania miasta Katowice
Laureaci: reprezentacja naszej szkoły zajęła V miejsce
Osoba odpowiedzialna: mgr Aleksandra Dziemba



Nazwa konkursu: XIV Delfiniada Pływacka Szkół Podstawowych o Puchar Prezydenta Katowic
Laureaci: drużyny naszej szkoły zdobyły III miejsca w zawodach pływackich klas III-IV: 4x25m sztafeta stylem dowolnym chłopców, 4x25m sztafeta stylem dowolnym dziewcząt oraz 10x25m sztafeta stylem dowolnym

Dyplomy

STYCZEŃ 2016


Nazwa konkursu: XXI Ogólnopolski Przegląd Twórczości Literackiej Dzieci i Młodzieży "Kacze Pióro"
Wyróżnienia: T. Łoskot, M. Hoffmann, kl. VI b
Osoba odpowiedzialna: mgr Agnieszka Sowińska



Nazwa konkursu: Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Języka Polskiego dla uczniów szkół podstawowych
Laureaci: Aleksandra Bedlicka - zakwalifikowanie się do III etapu
Osoba odpowiedzialna: mgr Agnieszka Sowińska



Nazwa konkursu: Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Matematyki dla uczniów szkół podstawowych
Laureaci: Aleksandra Bedlicka, Michał Hoffmann - zakwalifikowanie się do III etapu
Osoba odpowiedzialna: mgr Małgorzata Zdrada



LUTY 2016


Nazwa konkursu: Mistrzostwa Katowic w Pływaniu Szkół Podstawowych
Laureaci:

Klasa 3 i 4

1. Łabno Gustaw – 3 m-sce 25m stylem klasycznym
2. Doliwa Maksymilian – 3 m-sce 25 m stylem klasycznym
3. Sztafeta 4 x 25m stylem dowolnym – 3 m-sce

Klasy 5 i 6

1. Jedyńska Aleksandra – 3 m- ce 50 m stylem klasycznym
2. Enders Igor – 3 m-ce 50 m stylem grzbietowym
3. Stolarczyk Jakub – 1 m-ce 50 m stylem motylkowym
4. Sosna Dominik – 3 m-sce 50m stylem dowolnym



MARZEC 2016


Nazwa konkursu: Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Języka Polskiego dla uczniów szkół podstawowych
Laureaci: Aleksandra Bedlicka
Osoba odpowiedzialna: mgr Agnieszka Sowińska



Nazwa konkursu: Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Matematyki dla uczniów szkół podstawowych
Laureaci: Michał Hoffmann
Osoba odpowiedzialna: mgr Małgorzata Zdrada



Nazwa konkursu: Międzyszkolny Konkurs Matematyczno - Plastyczny "W świecie figur - tangramy"
Laureaci: Drużyna w składzie M. Michalak, z kl. V a oraz A. Bedlicka z kl. VI b zdobyła I miejsce
Osoba odpowiedzialna: mgr A. Polewana, mgr M. Zdrada



Nazwa konkursu: Międzyszkolny Konkurs dla klas V "Supermatematyk"
Laureaci: I miejsce J. Chełmecki V b
Osoba odpowiedzialna: mgr M. Zdrada



Nazwa konkursu: Międzyszkolny konkurs matematyczny "Mała Olimpiada Matematyczna"
Laureaci: A. Bedlicka, VI b M. Hoffmann VI b
Osoba odpowiedzialna: mgr M. Zdrada



Nazwa konkursu: Ogólnopolski Konkurs Twórczości Dzieci i Młodzieży "Kacze Pióro"
Laureaci: Michał Hoffmann - wyróżnienie w kat. Proza, Tatiana Łoskot - wyróżnienie w kat. Poezja
Osoba odpowiedzialna: mgr Agnieszka Sowińska



Nazwa konkursu: Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego "FOX"
Laureaci: Jan Chełmecki uzyskał wynik DOBRY
Osoba odpowiedzialna: mgr Agata Jasińska



KWIECIEŃ 2016


Nazwa konkursu: V Przegląd Dziecięcych Form Teatrlanych w ramach IX Polsko - Czeskiego Festiwalu Bajek
Laureaci: III miejsce grupa tetralna naszej szkoły "Nieobliczalni"
Osoba odpowiedzialna: mgr Agata Głąb, mgr Katarzyna Jendralska


Nazwa konkursu: Mistrzostwa Pałacu Młodzieży w Pływaniu
Laureaci:
1. Grabowska Agnieszka – r. 2005 – 2 m-sce stylem dowolnym i 1 m- sce stylem zmiennym
2. Sosna Dominik – r. 2003 – 2 m-sce stylem dowolnym
3. Wójcik Maciej - r. 2007 – 3 m-sce stylem dowolnym
4. Wójcik Szymon – r. 2005 – 2 m-sce stylem dowolnym
5. Jaksa Maciej – r. 2005 – 3 m-sce stylem dowolnym
6. Makarowski Adrian – r.2007 – 3 m-sce stylem grzbietowym
7. Dudczak Wiktoria – r. 2005- 3 m-sce stylem klasycznym
8. Doliwa Maksymilian – r. 2005 – 1 m-sce stylem klasycznym
9. Hałat Barbara – r. 2003 – 3 m-sce stylem motylkowym
10. Breguła Jędrzej – r. 2004 – 2 m-sce stylem klasycznym
11. Stolarczyk Jakub – r.2003 – 1 m-sce stylem motylkowym i 2 m-sce stylem zmiennym



Nazwa konkursu: Konkurs plastyczny na "Pocztówkę z wymarzonych ferii zimowych ze Sznupkiem"
Laureaci: N. Marszałek - wyróżnienie
Osoba odpowiedzialna: mgr Danuta Dębińska



MAJ 2016


Nazwa konkursu: XIII Drużynowy Konkurs Matematyczny Pi - Kuś
Laureaci: I miejsce Paweł Włodarz i Piotr Kaluga
Osoba odpowiedzialna: mgr Małgorzata Zdrada


Nazwa konkursu: Gra miejska "Święty Jan Paweł II naszym przewodnikiem"
Laureaci: M. Bedlicki, J. Chełmecki, J. Chrapek, I. Enders, R. Pałka (I miejsce)
Osoba odpowiedzialna: mgr Marcin Kuch



Nazwa konkursu: Bezpieczne Dziecko - przyjaciel Sznupka
Laureaci: O. Szpiech (IV a) - III miejsce, wyróżnienie: M. Hoffmann (kl. VI b), M. Michnol (kl. V b)
Osoba odpowiedzialna: mgr Bożena Górska



CZERWIEC 2016


Nazwa konkursu: Międzyświetlicowy Konkurs Plastyczny pt. "Bohaterowie książek K. Makuszyńskiego zwiedzają świat"
Laureaci: Hanna Łabno - II miejsce






Osiągnięcia w konkursach międzyszkolnych
w Roku Szkolnym 2014/2015






CZERWIEC 2015


Nazwa konkursu: II Międzyszkolny Konkurs Tańca "Tańczymy razem"
Laureaci: II miejsce zespół taneczny "Afera"
Osoba odpowiedzialna: mgr Anna Krawczyk



Nazwa konkursu: Miejski Program Profilaktyczny "Bezpieczne Dziecko - Przyjaciel Sznupka"
Laureaci: II miejsce w kategorii "Sznupkowa gazeta" zajął projekt przygotowany przez uczniów klasy IV b: M. Michnol, J. Chrapek.
Osoba odpowiedzialna: mgr Danuta Dębińska



MAJ 2015


Nazwa konkursu: Międzyszkolny konkurs matematyczny dla klas V "Zostań mistrzem"
Laureaci: II miejsce: Aleksandra Bedlicka, Michał Hoffmann, Igor Kowalczyk
Osoba odpowiedzialna: mgr Małgorzata Zdrada



Nazwa konkursu: Międzyszkolny konkurs matematyczny dla klas IV "Pikuś"
Laureaci: IV miejsce: Magdalena Michalak, Jan Chełmecki, Patryk Pasionek
Osoba odpowiedzialna: mgr Agata Polewana



Nazwa konkursu: Międzyszkolny konkurs świetlicowy "Filmoteka młodego człowieka"
Laureaci: III miejsce zdobyła drużyna naszej szkoły
Osoba odpowiedzialna: wychowawcy świetlicy



Nazwa konkursu: IV Międzyszkolny Konkurs Piosenki Podręcznikowej
Laureaci: II miejsce w kategorii klas V otrzymała Aleksandra Jedyńska
Osoba odpowiedzialna: mgr Katarzyna Żyłka



Nazwa konkursu: VIII Szkolne Spotkania z Melpomeną
Laureaci:I miejsce grupa tearlana "Nieobliczalni" w składzie: Wiktoria Kasińska, Piotr Starzyk, Wiktoria Szczawińska, Wiktoria Drabik, Julia Chrapek, Hania Stacewicz, Anna Starzyk, Zofia Stolarska, Dominika Dudzik, Borys Ziegler, Szymon Niegel.
Osoba odpowiedzialna: mgr Agata Głąb



Nazwa konkursu: VIII Szkolne Spotkania z Melpomeną
Laureaci: Nagroda aktorska dla Wiktorii Kasińskiej za rolę Pani Medox w spektaklu pt. "Tajemniczy ogród"
Osoba odpowiedzialna: mgr Agata Głąb



Nazwa konkursu: VIII Szkolne Spotkania z Melpomeną
Laureaci: Nagroda aktorska dla Piotra Starzyka za rolę Colina w spektaklu pt. "Tajemniczy ogród"
Osoba odpowiedzialna: mgr Agata Głąb



Nazwa konkursu: IV edycja gry miejskiej „Święty Jan Paweł II naszym Przewodnikiem”
Laureaci: II miejsce drużyna "Tropicieli" z kl. IV b w składzie: Julia Chrapek, Mateusz Bedlicki, Jan Chełmecki, Igor Enders, Kacper Czerniawski
Osoba odpowiedzialna: mgr Danuta Ozga



Nazwa konkursu: "Duety przyrodnicze" organizowany przez Gimnazjum nr 2
Laureaci: III miejsce zajął duet złoży z uczennic: Aleksandry Nowińskiej oraz Anny Pines oraz IV miejsce duet złożony z uczniów: Nikoli Nowak i Marcina Żrałek
Osoba odpowiedzialna: mgr Katarzyna Kruszyńska



KWIECIEŃ 2015


Nazwa konkursu: Międzyszkolny konkurs dla klas IV - VI na prezentację multimedialną "Katowice - 150 lat historii miasta"
Laureaci: II miejsce - Anna Pines
Osoba odpowiedzialna: mgr Andrzej Obrębski



Nazwa konkursu: Ogólnopolski Konkurs Języka angielskiego FOX 2015
Laureaci: Karolina Jablońska z kl. VI a uzyskała wynik bardzo dobry oraz Aleksandra Nowińska z kl. VI a uzyskała wynik dobry.
Osoba odpowiedzialna: mgr Agata Jasińska



MARZEC 2015


Nazwa konkursu: Mała Olimpiada Matematyczna
Osoba odpowiedzialna: mgr Agata Polewana
Zakwalifikowanie się do finału - Amelia Piotrowska



Nazwa konkursu: Zawody pływackie o mistrzostwo Katowic szkół podstawowych
Laureaci: I miejsce na dystansie 50 metrów stylem motylkowym - Jakub Stolarczyk
Osoba odpowiedzialna: M. Jabczyk, M. Mądry



Nazwa konkursu: Zawody pływackie o mistrzostwo Katowic szkół podstawowych
Laureaci: I miejsce - Szymon Wójcik oraz III miejsce - Jędrzej Breguła na dystansie 25 metrów stylem klasycznym
Osoba odpowiedzialna: M. Jabczyk, M. Mądry



Nazwa konkursu: Zawody pływackie o mistrzostwo Katowic szkół podstawowych
Laureaci: III miejsce - Igor Enders na dystansie 25 metrów stylem grzbietowym
Osoba odpowiedzialna: M. Jabczyk, M. Mądry




GRUDZIEŃ 2014


Nazwa konkursu: Wojewódzki konkurs plastyczny "Narysuj mi baranka" organizowany przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką
Osoba odpowiedzialna: mgr Alina Ciekalska
Laureaci: Natalia Marszałek i Daniel Kandzia




LISTOPAD 2014


Nazwa konkursu: XX Konkursu Wiedzy Biblijnej dla Szkół Podstawowych
Osoba odpowiedzialna: mgr Marcin Kuch
Laureaci: Aleksandra Nowińska - I miejsce w etapie rejonowym








Osiągnięcia w konkursach międzyszkolnych
w Roku Szkolnym 2013/2014






WRZESIEŃ 2013


Nazwa konkursu: "Na tropie piękna" - ogólnopolski konkurs w ramach kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł"
Osoba odpowiedzialna: mgr Alicja Gansty
Laureaci: Karolina Borówka, kl. III a




LISTOPAD 2013


Nazwa konkursu: Etap rejonowy XIX Konkursu Wiedzy Biblijnej pt. „Nawróćcie się, bo bliskie jest królestwo niebieskie”.(Mt 3,2)
Osoba odpowiedzialna: mgr Danuta Ozga
Laureaci: II miejsce Aleksandra Nowińska


GRUDZIEŃ 2013


Nazwa konkursu: Mistrzostwa Pałacu Młodzieży w Pływaniu w konkurencji 100 m. zmienny
Osoba odpowiedzialna: mgr Agnieszka Sitkiewicz
Laureaci: I miejsce Tomasz Ptok


Nazwa konkursu: Mistrzostwa Pałacu Młodzieży w Pływaniu w konkurencji 50 m. dowolny
Osoba odpowiedzialna: mgr Agnieszka Sitkiewicz
Laureaci: I miejsce Tomasz Ptok


STYCZEŃ 2014


Nazwa konkursu: Międzyszkolny Świetlicowy Konkurs Plastyczny "Portret św. Mikołaja"
Osoba odpowiedzialna: mgr Joanna Górecka
Laureaci: II miejsce Daniel Pocałujko, kl. II a


Nazwa konkursu: Etap diecezjalny XIX Konkursu Wiedzy Biblijnej pt. „Nawróćcie się, bo bliskie jest królestwo niebieskie”.(Mt 3,2)
Osoba odpowiedzialna: mgr Danuta Ozga
Laureaci: VIII miejsce Aleksandra Nowińska


LUTY 2014


Nazwa konkursu: Wojewódzki Konkurs Matematyczny "Bajkowe zadania"
Osoba odpowiedzialna: mgr Martyna Strzemińska
Laureaci: II miejsce Jan Chełmecki, kl. III b


Nazwa konkursu: Zawody o Mistrzostwo Katowic w pływaniu
Osoba odpowiedzialna:
Laureaci:
Enders Igor (klasa III) - II miejsce w konkurencji 25 m. stylem grzbietowym z czasem 20.69
Jedyńska Aleksandra (klasa IV) - II miejsce w konkurencji 25 m. stylem klasycznym z czasem 24.66
Chełmecki Jan (klasa III) - III miejsce w konkurencji 25 m. stylem klasycznym z czasem 27.37
Ptok Tomasz (klasa VI) - I miejsce w konkurencji 50 m. stylem motylkowym z czasem 34.80
Zubrzycki Piotr (klasa VI) - II miejsce w konkurencji 50 m. stylem dowolnym z czasem 34.85
Półkotycki Igor (klasa VI) - III miejsce w konkurencji 50 m. stylem klasycznym z czasem 43,50


Nazwa konkursu: Kartka dla Afryki. Ogólnopolski konkurs na projekt najbardziej oryginalnej kartki pocztowej z pozdrowieniami dla dzieci w Sierra Leone
Osoba odpowiedzialna: mgr Alicja Gansty
Laureaci: Anna Gemza kl. I a


MARZEC 2014


Nazwa konkursu: I edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego w Gwarze Śląskiej "Śląskie jest piękne"
Osoba odpowiedzialna: mgr Olga Pająk, mgr Alicja Okienko
Laureaci: III miejsce Dominika Dudzik, kl. III a


Nazwa konkursu: XV Festiwal Małych Form - Przegląd Teatrów i Kabaretów Szkolnych
Osoba odpowiedzialna: mgr Agata Głąb, mgr Katarzyna Jendralska
Laureaci: I miejsce grupa IV świetlicowa "Gryffindor" z przedstawieniem "Piotruś Pan"


Nazwa konkursu: Międzyszkolny konkurs „My Valentine card”
Osoba odpowiedzialna: mgr Karolina Mazurek, mgr Joanna Wojtulska
Laureaci: III miejsce Zuzanna Warnke, kl. II b


KWIECIEŃ 2014


Nazwa konkursu: Międzyświetlicowy Konkurs „Zagadki Detektywa Pozytywki”
Osoba odpowiedzialna: mgr Joanna Górecka, mgr Katarzyna Jendralska, mgr Alina Ciekalska
Laureaci: II miejsce zajęła drużyna w skłdzie: Aleksandra Bedlicka, Dominika Dudzik, Zofia Stolarska, Jakub Płodczyk


MAJ 2014


Nazwa konkursu: Mistrzostwa Pałacu Młodzieży w pływaniu
Osoba odpowiedzialna: mgr Agnieszka Sitkiewicz
Laureaci: I miejsce otrzymał Tomasz Ptok w konkurencjach: 50 m dowolny, 100 m zmienny


CZERWIEC 2014


Nazwa konkursu: III edycja gry miejskiej „Święty Jan Paweł II naszym Przewodnikiem”
Osoba odpowiedzialna: mgr Danuta Ozga
Laureaci: II miejsce zajęła drużyna Tropicieli: Julka Chrapek, Jan Chełmecki, Kacper Czerniawski.


Nazwa konkursu: Miedzyszkolny Konkurs Matematyczny dla klas IV
Osoba odpowiedzialna: mgr Małgorzata Zdrada
Laureaci: III miejsce zajęła drużyna kl. 4b - Michał Hoffamm, Aleksandra Bedlicka, Piotr Starzyk






Osiągnięcia w konkursach międzyszkolnych
w Roku Szkolnym 2012/2013






CZERWIEC 2013


Nazwa konkursu: I Szkolno-Przedszkolny Festiwal Piosenek Majki Jeżowskiej
Osoba odpowiedzialna: mgr Katarzyna Żyłka - Simiela
Laureaci: III miejsce: Patryk Pasionek


Nazwa konkursu: Miejski konkurs "Pięknie piszę"
Osoba odpowiedzialna: mgr Sabina Cieślik
Laureaci: wyróżnienie: Agnieszka Grabowska, kl. I b


MAJ 2013


Nazwa konkursu: II edycja gry miejskiej „Bł. Jan Paweł II naszym Przewodnikiem”
Osoba odpowiedzialna: mgr Alicja Gansty, mgr Danuta Ozga
Laureaci: I miejsce drużyna w składzie: Jan Chełmecki, Mateusz Bedlicki, Julia Chrapek, Kacper Czerniawski


Nazwa konkursu: II edycja gry miejskiej „Bł. Jan Paweł II naszym Przewodnikiem”
Osoba odpowiedzialna: mgr Teresa Kubik, mgr Danuta Ozga
Laureaci: II miejsce drużyna w składzie: Patryk Pasionek, Dominik Dołbecki, Michał Sołtys


KWIECIEŃ 2013


Nazwa konkursu: Archidiecezjalny Konkurs Poetycki Rodziny Szkół im. Jana Pawła II „Oblicza rodziny”
Osoba odpowiedzialna: mgr Danuta Ozga
Laureaci: II miejsce Aleksandra Bedlicka


Nazwa konkursu: VII Międzyszkolny Konkurs dla Uczniów z Dysleksją „Wiem, że potrafię”. Kategoria sukcesy sportowe.
Osoba odpowiedzialna: mgr Maja Wierońska, mgr Alicja Gansty
Laureaci: I miejsce Patryk Szymczyk i II miejsce Kamil Grędys


Nazwa konkursu: Świetlicowy Konkurs Międzyszkolny pt. "Czy znasz zwierzęcych bohaterów z opowiadań Jana Grabowskiego?"
Osoba odpowiedzialna: mgr Joanna Górecka
Laureaci: III miejsce Martyna Lysko, Julia Chrapek i Aleksandra Bedlicka


Nazwa konkursu: Międzyświetlicowy konkurs „Tak żyć, aby zdrowym być”.
Osoba odpowiedzialna: mgr Alina Ciekalska, mgr Katarzyna Jendralska
Laureaci: I miejsce zdobyła reprezentacja naszej szkoły


Nazwa konkursu: Biegi Przełajowe "Pomniki Powstańcze".
Osoba odpowiedzialna: mgr Maja Wierońska
Laureaci: III miejsce zdobyła reprezentacja naszej szkoły w składzie: Claudia Raczyńska, Aleksandra Wlosczyk, Marta Plewik, Aleksandra Przygoda, Maksymilian Żabiński, Piotr Obwiosło, Jakub Stacewicz, Maciej Guzy. Dodatkowo indywidualnie III miejsce zajął Maksymilian Żabiński w kategorii chłopców szkół podstawowych


MARZEC 2013


Nazwa konkursu: Wojewódzki komkurs plastyczny "Sznupek radzi, jak się zimą bawić"
Osoba odpowiedzialna: mgr Alicja Gansty
Laureaci: I miejsce Jessica Ignasiak


Nazwa konkursu: Mistrzostwa Katowic Szkół Podstawowych w pływaniu 25 m stylem grzbietowym
Osoba odpowiedzialna: mgr Agnieszka Sitkiewicz
Laureaci: I miejsce Jakub Stolarczyk


Nazwa konkursu: Mistrzostwa Katowic Szkół Podstawowych w pływaniu 50 m stylem grzbietowym
Osoba odpowiedzialna: mgr Agnieszka Sitkiewicz, mgr Małgorzata Mądry
Laureaci: II miejsce Tomasz Ptok


LUTY 2013


Nazwa konkursu: Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 10
Osoba odpowiedzialna: mgr Maja Wierońska
Laureaci: III miejsce zdobyła drużyna w składzie: Magdalena Bryłka, Claudia Raczyńska, Aleksandra Przygoda, Aleksandra Wlosczyk, Weronika Czubińska, Julia Scholz, Oktawia Kwiek


STYCZEŃ 2013


Nazwa konkursu: IV edycja konkursu na plakat propagujący obchody Międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu 2013
Osoba odpowiedzialna: mgr Alicja Gansty
Laureaci: I miejsce: Jessica Ignasiak, kl. V b


PAŹDZIERNIK 2012


Nazwa konkursu: IX piknik malarski "Sielskie Klimaty" 2012
Osoba odpowiedzialna: mgr Elżbieta Gracka
Laureaci: w kategorii klas 0-I Kinga Ciszewska z klasy Ib zdobyła III miejsce, w kategorii klas II-III Magdalena Bogdańska z klasy IIa otrzymała wyróżnienie, w kategorii klas IV–VI wyróżnienie otrzymał Kuba Michoński.


Nazwa konkursu: Wojewódzki Konkurs z Języka Polskiego z Elementami Historii
Osoba odpowiedzialna: mgr Honorata Pilzak, mgr Anna Ochojska-Gwóźdź
Laureaci: następukjący uczniowie zakwalifikowali się do II etapu: Michał Sędkowski, Marta Wojnarowicz, Agnieszka Kaluga, Alicja Trzepacz


LISTOPAD 2012


Nazwa konkursu: II Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej z Okazji 31 rocznicy Wydarzeń w Kopalni Wujek.
Osoba odpowiedzialna: mgr Maja Wierońska
Laureaci: I miejsce zajęła drużyna naszej szkoły w składzie: Aleksandra Przygoda, Aleksandra Wlosczyk, Claudia Raczyńska, Magda Bryłka, Julia Scholz, Oktawia Kwiek, Aleksandra Szymczyk.





Osiągnięcia w konkursach międzyszkolnych
w Roku Szkolnym 2011/2012







• Rok szkolny 2010/2011 był Rokiem Odkrywania Talentów. W kwietniu 2011 Ministerstwo Edukacji Narodowej przyznało naszej szkole tytuł „Szkoła Odkrywców Talentów” ponieważ jesteśmy szkołą zaangażowaną we wspieranie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży. Zobacz sczegóły


„Zdolności, zainteresowania, możliwości poszczególnych uczniów są różne. Różnym dzieciom potrzebne są różne drogi edukacyjne. Misją szkoły jest pomoc wszystkim dzieciom w rozwoju ich talentów i umiejętności. Tylko szkoła nastawiona na wsparcie każdego dziecka w jak najpełniejszym rozwinięciu jego możliwości i zdolności zminimalizuje ryzyko zgubienia po drodze „diamentów", a tymi wyłowionymi odpowiednio się zajmie. Odkrywajmy zatem talenty i pasje, rozbudzajmy zainteresowania dzieci i miejmy do tego jak najbardziej pozytywne, przyjazne nastawienie”. Katarzyna Hall Czytaj więcej



15 czerwca 2011 w Teatrze im. S. Wyspiańskiego odbyło się uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród w Miejskim Programie Profilaktycznym. Z radością informujemy, iż nasza szkoła otrzymała tytuł „SZKOŁY AKTYWNEJ W MIEJSKIM PROGRAMIE PROFILAKTYCZNYM BEZPIECZNE DZIECKO - PRZYJACIEL SZNUPKA”.


PAŹDZIERNIK 2011


Nazwa konkursu: Konkurs miejski "Szopka Bożonarodzeniowa w tradycji chrześcijańskiej" organizowany przez Szkołę Podstawową nr 10, parafię Trójcy Świętej oraz Muzeum Zagłębia w Będzinie pod patronatem Biskupa sosnowieckiego
Osoba odpowiedzialna: mgr Danuta Ozga, mgr Elżbieta Gracka
Laureaci: w kategorii klas 0-I Kinga Ciszewska z klasy Ib zdobyła III miejsce, w kategorii klas II-III Magdalena Bogdańska z klasy IIa otrzymała wyróżnienie, w kategorii klas IV–VI wyróżnienie otrzymał Kuba Michoński.


Nazwa konkursu: III Przegląd Teatrów Profilaktycznych w Tychach
Osoba odpowiedzialna: mgr Agata Głąb, mgr Katarzyna Jendralska
Laureaci: II miejsce - Szkolny Zespół Teatralny BRZDĘK: Weronika Mozdyniewicz, Wiktoria Świerczyna, Magdalena Kamińska, Julia Majkowska, Aleksandra Mądry, Patrycja Adamczak, Kinga Strzelecka, Wioletta Sikora, Kasandra Woszczyk, Oliwia Bernat


GRUDZIEŃ 2011


Nazwa konkursu: Przegląd Chórów Szkolnych
Osoba odpowiedzialna: mgr Katarzyna Żyłka - Simiela
Laureaci: Chór naszej szkoły zdobył "Brązowe pasmo"


MARZEC 2012


Nazwa konkursu: Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o I. J. Paderewskim
Osoba odpowiedzialna: mgr Katarzyna Żyłka - Simiela
Laureaci: Weronika Kandora - III miejsce.


Nazwa konkursu: Świat figur, Supermatematyk
Osoba odpowiedzialna: mgr Agata Polewana
Laureaci: Weronika Kandora, Maciej Kucia, Karol Drabik


KWIECIEŃ 2012


Nazwa konkursu: Międzyszkolny konkurs świetlicowy pt. "Cztery łapy" na podstawie wierszy J. Brzechwy "Zwierzyniec"
Osoba odpowiedzialna: mgr Katarzyna Jendralska, mgr Alina Ciekalska
Laureaci: II miejsce: Martyna Molenda, Jakub Stolarczyk, Piotr Borówka, Jakub Płodczyk


MAJ 2012


Nazwa konkursu: Gra miejska: „Bł. Jan Paweł II naszym Przewodnikiem”
Osoba odpowiedzialna: mgr Danuta Ozga
Laureaci: II miejsce: Kamil Barczyk, Miłosz Bończak, Piotr Delost, Dawid Gordon, Kamil Kosiorowski


Nazwa konkursu: Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "Kangur"
Osoba odpowiedzialna: mgr Agata Polewana
Laureaci: wyróżnienie: Paweł Pyka, Maciej Kucia, Konrad Kwaśniok, Mateusz Sutor, Michał Hoffmann


Nazwa konkursu: X Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy "Już pięknie czytam"
Osoba odpowiedzialna: mgr Martyna Strzemińska
Laureaci: III miejsce: Jakub Płodczyk, kl. Ib


CZERWIEC 2012


Nazwa konkursu: UK is OK & Down Under USA is Gr8
Osoba odpowiedzialna: mgr Agnieszka Gil
Laureaci: Nagroda II stopnia w wersji Light - Natalia Sutor. Nagroda I stopnia w wersji Standard - Weronika Kandora, Sara Ismail. Nagroda za najlepsze opowiadanie o podróży do Nowej Zelandii - Weronika Kandora.


Nazwa konkursu: Malujemy po angielsku
Osoba odpowiedzialna: mgr Agnieszka Gil
Laureaci: I miejsce - Natalia Wierzba





Osiągnięcia w konkursach międzyszkolnych
w Roku Szkolnym 2010/2011






PAŹDZIERNIK 2010


Nazwa konkursu: Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego
Osoba odpowiedzialna: mgr E. Gracka
Laureaci: I miejsce M. Matera, 6a II miejsce P. Rumin 6a, III miejsce A. Siwek 6a


LISTOPAD 2010


Nazwa konkursu: Wojewódzki Konkurs Interdyscyplinarny
Osoba odpowiedzialna: mgr B. Górska
Laureaci: Etap Szkolny i rejonowy - I miejsce E. Szczepańska 6b, II miejsce Z. Bodnar 6a, III miejsce P. Rumin 6a


GRUDZIEŃ 2010


Nazwa konkursu: Biblia i przypowieści biblijne
Osoba odpowiedzialna: mgr D. Ozga
Laureaci: VIII miejsce K. Drabik 5c, XIV miejsce M. Bogdański 5b, XVII miejsce P. Pająk 5c, XX miejsce P. Kobus 5c, XXII miejsce M. Bończak 5b, XXIII miejsce W. Kandora 5b, XXX miejsce M. Cieślik 6b, XXXI miejsce A. Kubik 6b, LXII miejsce J. Strzelecki 6c.


Nazwa konkursu: Przegląd Chórów Szkolnych Ogólnopolskiego Programu Rozwoju Chórów Szkolnych "Śpiewająca Polska"
Osoba odpowiedzialna: mgr K. Żyłka- Simiela
Laureaci: Złote Pasmo dla chóru


Nazwa konkursu: Wojewódzki konkurs na szopkę w małej formie rzeźbiarskiej
Osoba odpowiedzialna: mgr D. Ozga
Laureaci: wyróżnienia - R. Pomazańska, P. Szot, P. Starzyk


Nazwa konkursu: Kartka Bożonarodzeniowa
Osoba odpowiedzialna: mgr A. Gansty
Laureaci: wyróżnienie - J. Ignasiak


STYCZEŃ 2011


Nazwa konkursu: Diecezjalny Konkurs Biblijny
Osoba odpowiedzialna: mgr D. Ozga
Laureaci: etap diecezjalny - II miejsce K. Drabik


LUTY 2011


Nazwa konkursu: Drużynowy Konkurs Matematyczny Pikuś
Osoba odpowiedzialna: mgr M. Zdrada
Laureaci: O. Grabowski, T. Komorowski, F. Klimowicz


MARZEC 2011


Nazwa konkursu: Regionalny Festiwal Małych Form Teatralnych
Osoba odpowiedzialna: mgr A. Bartoszewicz - Pietrasik
Laureaci: wyróżnienie - kl. IIIb


Nazwa konkursu: Międzynarodowy konkurs matematyczny KANGUR
Osoba odpowiedzialna: mgr M. Zdrada, mgr A. Polewana
Laureaci: wyróżnienie 2 stopnia - I miejsce M. Kucia 5c, II miejsce K. Kwaśniok 5b, III miejsce K. Drabik 5c, IV miejsce O. Grabowski 4a


Nazwa konkursu: Międzyszkolny Konkurs Świetlicowy „W Krainie latających dywanów”
Osoba odpowiedzialna: mgr K. Jendralska, mgr J. Górecka, mgr A. Bartoszewicz - Pietrasik
Laureaci: VII miejsce drużynowo - A. Mądry, M. Giel, W. Solorz, K. Stolarczyk, K. Stolarska


KWIECIEŃ 2011


Nazwa konkursu: Międzyświelicowy konkurs „Wielkanocna pisanka”
Osoba odpowiedzialna: mgr J. Górecka
Laureaci: III miejsce K. Przywara, I. Błażejowska


Nazwa konkursu: Międzyświetlicowy konkurs plastyczno - literacki
Osoba odpowiedzialna: mgr J. Górecka
Laureaci: wyróżnienia - M. Bogdańska, I. Bałażejowska


Nazwa konkursu: Miejski Konkurs Matematyczny
Osoba odpowiedzialna: mgr A. Polewana, mgr M. Zdrada
Laureaci: K. Szota, P. Rumin, K. Kwaśniok, K. Drabik, O. Grabowski, M. Sadkowski, II miejsce Olaf Grabowski


MAJ 2011


Nazwa konkursu: Zostań Mistrzem
Osoba odpowiedzialna: mgr A. Polewana
Laureaci: I miejsce drużynowo - M. Kucia, P. Pyka, K. Kwaśniok


Nazwa konkursu: Miejski Konkurs „Już pięknie czytam”
Osoba odpowiedzialna: mgr S. Cieślik
Laureaci: wyróżnienie - M. Hoffman


Nazwa konkursu: Miejski Konkurs „Już pięknie piszę”
Osoba odpowiedzialna: mgr S. Cieślik
Laureaci: Oskar Smutek


Nazwa konkursu: Przegląd Chórów Szkolnych Ogólnopolskiego Programu Rozwoju Chórów Szkolnych "Śpiewająca Polska"
Osoba odpowiedzialna: mgr K. Żyłka- Simiela
Laureaci: Brązowe Pasmo dla chóru


Nazwa konkursu: V Sztafetowe Biegi Przełajowe "Powstańcze Pomniki"
Osoba odpowiedzialna: mgr A. Dziemba
Laureaci: III miejsce drużynowo - S. Ismail, P. Adamczak, R. Wypych, D. Wiąk, D. Wieczorek, M. Szczotka, K. Burek, M. Bończak


CZERWIEC 2011


Nazwa konkursu: Konkurs Piosenki Angielskiej
Osoba odpowiedzialna: mgr A. Gil, mgr J. Maciąg
Laureaci: B. Hałat, A. Bedlicka, A. Jedyńska


Nazwa konkursu: Konkurs plastyczny Miejskiego Programu Profilaktycznego
Osoba odpowiedzialna: Wychowawcy świetlicy, mgr D. Dębińska
Laureaci: II miejsce R. Petridis, M. Toborek, wyróżnienie - L. Hołdowicz

"Dziecko naszym wspólnym dobrem"