Plan zajęć dodatkowych

Koła przedmiotowe

Zapraszamy do zapoznania się z wachlarzem zajęć pozalekcyjnych, odbywających się w naszej szkole. Organizowane koła przedmiotowe mają na celu ujawnianie i rozwijanie zainteresowań i uzdolnień uczniów, kształtowanie umiejętności interpersonalnych oraz propagowanie alternatywnych sposobów spędzania wolnego czasu. Uczniowie mają okazję zaprezentować swoje umiejętności w czasie imprez i uroczystości szkolnych, imprez środowiskowych oraz podczas konkursów i przeglądów.

Zajęcia dodatkowe "Wiem więcej"

Zapraszamy również do zapoznania się z planem zajęć "Wiem więcej", które mają na celu stworzenie możliwości wszechstronnego rozwoju umysłowego, psychicznego i społecznego dziecka na miarę indywidualnych możliwości oraz eliminację niepowodzeń szkolnych i wyrównywanie istniejących braków.

Środowiskowy Program Profilaktyczny

Program realizowany jest w naszej szkole od 2007 roku w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz w ramach Miejskiego Programu Przeciwdziałania Narkomanii.
Programy prowadzone są w formie zajęć pozalekcyjnych i obejmują w pierwszej kolejności dzieci zaniedbane i sprawiające trudności wychowawcze, chociaż uczestniczą w nich również dzieci bez tego typu problemów. Dzieci są zapraszane do uczestnictwa w programie głównie przez wychowawców, najczęściej po konsultacji z pedagogiem lub psychologiem szkolnym. Środowiskowy program profilaktyki to projekt systemowych rozwiązań w środowisku lokalnym, obejmujący szereg programów profilaktycznych, ukierunkowany na wspomaganie dziecka w radzeniu sobie z trudnościami zagrażającymi prawidłowemu rozwojowi i zdrowemu życiu, ograniczanie i likwidowanie czynników ryzyka oraz inicjowanie i wzmacnianie czynników chroniących.
Koordynatorem Środowiskowego Programu Profilaktycznego w naszej szkole jest mgr Narcyza Janeczek.

Basen

• klasa 2a - pn. 11.50 p. Mądry • klasa 2b - pn. 11.50 p. Adamek • klasa 3a - pn. 10.50 p. Adamek • klasa 3b - pn. 10.50 p. Sitkiewicz

Klasy sportowe: • klasa 5c - p. Mądry, p. Jabczyk - wt. 8.00; czw. 12.55; pt. 8.00 • klasa 7b - p. p. Adamek, p. Sitkiewicz - pn. 8.00; wt. 8.00; pt. 8.00 • klasa 8b - p. Mądry, p. Jabczyk - pn. 8.00; śr. 8.00; czw. 8.00

Wszystkie zajęcia realizowane są na pływalni Pałacu Młodzieży w Katowicach.