Czuwaj! Chcielibyśmy Wam opowiedzieć niesamowitą historię… Czy wiecie co się dzieję w Waszej szkole? Nie wiecie? W takim razie zapraszam do krótkiej lektury.

122 Katowicka Drużyna Harcerska "Wiklina" im. Olgi Drahonowskiej - Małkowskiej działa od kilkunastu lat już jako samodzielne środowisko. Działa aktywnie w wielu miejscach i uczestniczy w wielu wydarzeniach. W trakcie roku harcerskiego spotykamy się na zbiórkach zastępów i drużyny, jeździmy na biwaki, obozy, uczestniczymy w kursach, warsztatach, rajdach i wszelakich wydarzeniach. Swoją historię zapoczątkowaliśmy w Szkole Podstawowej nr 5 w Katowicach-Brynowie, ale teraz również kontynuujemy naszą przygodę właśnie w tej szkole SP15:). Bardzo, ale to bardzo jesteśmy z tego powodu szczęśliwi, że mamy taką możliwość.

Jeszcze do niedawna byliśmy środowiskiem całkowicie żeńskim, teraz już jesteśmy i żeńscy i męscy, czyli koedukacyjni! Nasza drużyna się rozrasta i serce nam rośnie jak obserwujemy nowych, młodych harcerzy z zapałem do pracy i z błyskiem w oku, którzy mówią, że Związek Harcerstwa Polskiego to coś dla nich. I właśnie o to w tym wszystkim chodzi, by ilość harcerzy i harcerek się powiększała, by młodzi ludzie zdobywali umiejętności i doświadczenie, by ich pasją i uciechą było harcerstwo, które uczy, wychowuje i przynosi wartości, które są przydatne przez całe przyszłe życie. Wspomnienia, przygody, wyjazdy, odwaga, braterstwo, przyjaźń, ognisko, namiot, gwiazdy, mundur, służba i wiele, wiele innych. Te słowa bardzo dobrze zna każdy z harcerzy; a gdy je usłyszy to łezka zakręca się w oku. Harcerstwo to coś co trzeba przeżyć by opowiedzieć; by wiedzieć co to znaczy być harcerzem trzeba pojechać na swój pierwszy, niepowtarzalny obóz harcerski. Dokładnie w minionym już roku harcerskim, czyli w tym roku w lipcu kilkunastu nowych harcerzy (uczniów tej właśnie szkoły) pojechało na swój pierwszy obóz. Obóz odbył się w Krynicy Morskiej - było wręcz bajecznie! Jak bawili się nowi harcerze? Zapytajcie ich! Na pewno będą mieli wiele do opowiedzenia.

Chcecie wraz ze 122KDH przeżyć największą przygodę w życiu? Zapraszamy.

Piątek 16:30-18:00