ADRES

ul.ks.bpa St.Adamskiego 24
40-069 Katowice


TELEFON

32 251-75-04


E-MAIL

sp15katowice@wp.pl


Nakarm głodne dziecko! - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl


Liczba odwiedzin od 1 stycznia 2014:


Na bloga liczniki

Ogólnopolska Akcja MEN
„Ćwiczyć każdy może"
Organizowana w ramach Roku Szkoły w RuchuWITAMY
Nauczyciele wychowania fizycznego w SP nr 15 w KatowicachRok Szkolny 2021/2022
Dzielnicowe Mistrzostwa Katowic
Szkół Podstawowych w piłce nożnej

09.05.2022 grupa uczniów z klas 5, 7 i 8
reprezentowała szkołę w Dzielnicowych Mistrzostwach Katowic Szkół Podstawowych w piłce nożnej.
Turniej był świetnie zorganizowany, a wszystkie drużyny wykazały się sporymi umiejętnościami.
Zawody poprzedziło spotkanie z piłkarzami i piłkarkami GKSu Katowice,
a rozgrzewkę przed meczami poprowadził trener pracujący w Akademii GKSu.
Nasi uczniowie godnie reprezentowali szkołę i dostarczyli sporo sportowych emocji.
Chłopcy z klas 7 i 8 odnieśli zwycięstwa w trzech meczach i awansowali do turnieju finałowego.
Dziękujemy za udział i życzymy powodzenia w kolejnym etapie??

Przejdź do albumueliminacje Mistrzostw Katowic szkół podstawowych
w piłce nożnej chłopców młodszych

13.04.2022r.
reprezentacja Szkoły klas 5 wzięła udział
w rywalizacji sportowej szkół podstawowych w piłce nożnej chłopców.

Przejdź do albumueliminacje Mistrzostw Katowic szkół podstawowych
w piłce siatkowej

29.03.2022r. reprezentacja Szkoły wzięła udział
w rywalizacji sportowej szkół podstawowych w siatkówce chłopców.
Przejdź do albumu


eliminacje Mistrzostw Katowic szkół podstawowych
w piłce nożnej chłopców starszych

09.11.2021 reprezentacja szkoły
złożona z chłopców klas 7-8 brała udział w pierwszej fazie
eliminacji Mistrzostw Katowic szkół podstawowych w piłce nożnej.
Po zwycięstwach w dwóch meczach z SP 45 i SP 21,
awansowaliśmy do kolejnej fazy rozgrywek

Przejdź do albumu


Sztafetowe biegi przełajowe

23.09.2021 uczniowie naszej szkoły rywalizowali w mistrzostwach Katowic w sztafetowych biegach przełajowych.
Reprezentanci i reprezentantki szkoły startowali w czterech kategoriach:
1000 metrów chłopców roczniki 2009 i młodsi,
1000 metrów chłopców roczniki 2007 i 2008,
800 metrów dziewcząt roczniki 2009 i młodsze,
800 metrów dziewcząt roczniki 2007 i 2008.
Wszyscy uczestnicy zawodów wykazali się niesamowitym charakterem, wolą walki oraz sportową postawą.
Dziękujemy za zaangażowanie oraz chęć reprezentowania szkoły w zawodach międzyszkolnych.
Nauczyciele wychowania fizycznego.

Przejdź do albumu


"Mistrzynie w Szkołach"

13.09.2021 uczestniczyliśmy w niezwykłej lekcji w-fu, która odbyła się w IV Liceum Ogólnokształcącym im. gen. Stanisława Maczka  w hali sportowej w ramach akcji "Mistrzynie w Szkołach" prowadzonej przez fundację Otylii Jędrzejczak. Lekcje poprowadziły mistrzynie olimpijskie, świata i Europy: Otylia Jędrzejczak, Karolina Naja, Anna Puławska, Katarzyna Zillmann oraz mistrzyni świata MMA Joanna Jędrzejczyk. Nasze uczennice klasy 8a i 8b z zapałem ćwiczyły z mistrzyniami i podkreślały, że uwielbiają lekcje wychowania fizycznego.
Przejdź do albumu


.Rok Szkolny 2019/2020Udział reprezentacji naszej szkoły w Międzyszkolnych Zawodach Sportowych Miasta Katowic Szkół Podstawowych.
Przejdź do albumu


Nasza szkoła wzięła udział w III edycji programu siatkarskiego „Zagraj w Spodku”. W terminie od 25 listopada 2019 roku do 20 grudnia 2019 roku zawodnicy drużyny GKS Katowice prowadzili treningi z uczniami klasy ósmej. 21 grudnia br. nasi uczniowie uczestniczyli w Finałowym Turnieju w Spodku. Wcześniej kibicowali drużynie GKS Katowice, która rozgrywała mecz z Aluronem Virtu CMC Zawiercie. Wszyscy świetnie się bawili.
Przejdź do albumuDzień dobry!
Drodzy uczniowie i nie tylko. Stało się na świecie, tak jak się stało. Jednak my nie zamierzamy się poddawać. Jeśli chodzi o aktywność ruchową to o dziwo wygrywają ludzie, którzy mają jakieś przybory albo przyrządy w domu. Mam na myśli duże piłki gumowe, drabinki, drążki, gumy. Ja mam 17 metrowe mieszkanie, ale zaczynam walczyć ;-):-D.
Trening w domuOd 15.06. do 21.06.2020r. w naszej szkole odbywał się Tydzień Sportu. Rywalizowaliśmy poprzez zbieranie jak największej ilości przebytych kilometrów rejestrowanych przez aplikacje, które korzystają z sygnału GPS. Pogoda nie dopisywała ale „dla chcącego, nic trudnego” :):

Wyniki Tygodnia Sportu w SP 15:
I MIEJSCE: Marta Janeczko klasa 4a – ilość kilometrów: 82,58
II MIEJSCE: Amelia Sich klasa 6c – ilość kilometrów: 24,44
III MIEJSCE: Marta Grabiwoda 4a – ilość kilometrów: 16,17
Wyróżnienie: Krzysztof Wierzba 5a – ilość kilometrów: 13,80

GRATULUJEMY !!!


Rok Szkolny 2018/2019Finał akcji "Zagraj w Spodku" - 06.02.2019
Przejdź do albumuMistrzostwa Katowic Szkół Podstawowych. Turniej Tenisa Stołowego - 07.03.2019
Przejdź do albumuMistrzostwa Katowic Szkół Podstawowych - półfinał piłka ręczna chłopców - 20.03.2019
Przejdź do albumu


Rok Szkolny 2017/2018


W dniu 14 gudnia 2017 czwartkowe lekcje wychowania fizycznego w klasach V poprowadził trener drużyny rugby. Zaprezentował krótką historię tej dyscypliny sportowej oraz jej podstawowe przepisy. Szkoła otrzymała w prezencie profesjonalny sprzęt do gry dla dzieci. Z czego się bardzo cieszymy i jeszcze raz dziękujemy :)Fotorelacja z udziału reprezentacji naszej szkoły w Mistrzostwach Katowic Szkół Podstawowych I półrocze 2017/2018
Dnia 09.02.2018r. w ramach lekcji wychowania fizycznego zostały przeprowadzone zajęcia taneczne prowadzone przez instruktorów Egurrola Dance Studio.
Przejdź do albumu

Klasa 6a na Kortach Muchowiec - lekcje wf 10.04.2018r.
Sportowe zmagania II półrocze 2017/2018
Przejdź do albumu
Rok Szkolny 2016/2017


Finał społecznej akcji „Zagraj w Spodku”Dnia 28 marca 2017r wzięliśmy udział w finale społecznej akcji „Zagraj w Spodku”. Na imprezę udała się reprezentacja naszej szkoły oraz kibice czyli klasa 5b.

Skład reprezentacji: kapitan: Dominika Dudzik 5a, zawodnicy: Wiktoria Parafiniuk 5a, Szymon Teufel 6a, Kamil Petridis 6a, Szymon Wójcik 5b, Maciej Wójcik 4b, Vanessa Sekret 5a, Oliwia Szpiech 5a, Maciej Marczewski 5b, Dawid Pradelok 5b.

Mecze rozgrywane były w dwóch grupach A i B. Każda drużyna grała dwa mecze, my w grupie B. Pierwszy mecz wygraliśmy a drugi zremisowaliśmy. Niewiele brakowało, aby zagrać w finale ponieważ zabrakło zaledwie 2 tzw. małych punktów.

Dużym przeżyciem było zagranie na profesjonalnie przygotowanym boisku z obsadą prawdziwych sędziów oraz dużą widownią. Imprezę uświetnił swoja obecnością trener Piotr Gruszka, który wręczył wszystkim uczestnikom pamiątkowe medale i dyplomy. Rozdawał również autografy i chętnie pozował do wspólnych zdjęć.

Więcej informacji oraz zdjęcia tutaj.

Zagraj w SpodkuNasza szkoła bierze udziała w społecznej akcji „Zagraj w Spodku” promującej Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej mężczyzn Eurovolley Poland 2017 oraz propagowania aktywności fizycznej wśród uczniów katowickich szkół podstawowych.
Dzieci mają możliwość wzięcia udziału w nieodpłatnych trenningach pod okiem zawodników sekcji siatkarskiej GKS-u Katowice.
Treningi odbywają się w kolejne poniedziałki począwszy od dnia 20 lutego bieżącego roku, kiedy zajęcia poprowadził zawodnik Maciej Fijałek.
W kolejny siatkarski poniedziałek czyli 27 lutego bieżącego roku uczestników zajęć spotkała duża niespodzianka i wielki zaszczyt. Trening w tym dniu poprowadził trener Piotr Gruszka oraz zawodnik GKS Tomasz Kalembka. Uczniowie otrzymali pamiątkowe piłeczki z autografami gwiazd siatkówki.
W kolejny już czwarty poniedziałek, trening poprowadził kapitan reprezentacji siatkówki mężczyzn GKS Katowice- Marco Falaschi. Podbił serca dzieci poczuciem humoru i ciekawymi ćwiczeniami. Po zakończonych zajęciach chętnie rozdawał autografy zachwyconym uczniom.


Przejdź do galerii GKS Katowice
Impreza sportowa „Ręka w rękę”.Związek Piłki Ręcznej we współpracy z urzędem miasta Katowice zorganizował dnia 13 września 2016 rozgrywki sportowe w ośrodku „Słowian”. Uczestnikami byli uczniowie szkół podstawowych. Rywalizowali w obrębie dwóch zdolności motorycznych tj. siła i szybkość, oceniano również doping. Uczniowie klas VI a i VI b naszej szkoły wzięli udział w tym sportowym wydarzeniu. Walczyli dzielnie wyciskając siódme poty w pełnym wrześniowym słońcu. Otrzymali pamiątkowe smycze i bidony, a szkole przybyła dmuchana bramka.


Witamy i przedstawiamy krótką relację z naszych sportowych zmagań
w I półroczu roku szkolnego 2015/2016.W ciągu całego I półrocza roku szkolnego 2015/2016 odbywały się tradycyjnie w naszej szkole - Szkolne Turnieje Sportowe. W tym półroczu odbyły się rozgrywki w „Dwa Ognie”, „Przerzutki” oraz „Gra do 5 podań”.

Turnieje były rozgrywane z podziałem na klasy. Osobno dla klas IV, V, VI. W każdej grupie wiekowej uczestniczyło od 15-25 osób. Turnieje jak co roku cieszyły się bardzo dużym powodzeniem.

W dniu 27.10.2015 uczniowie klasy VIb wzięli udział w akcji Artur Siódmak Camp.
Impreza odbyła się w Małej Hali Spodka i zorganizowana została przez Urząd Miasta Katowice oraz Związek Piłki Ręcznej w ramach Akcji Społecznej „Kocham Ręczną”. Uczniowie bardzo chętnie korzystali z możliwości ćwiczeń pod okiem zawodników Piłki Ręcznej. Każdy w uczestników otrzymał pamiątkową koszulkę.

W dniu 18.12.2015 reprezentacja chłopców z klas IV i V uczestniczyła w Turnieju Piłki Ręcznej z okazji 150 rocznicy powstania miasta Katowice. Turniej odbył się na Małej Hali Spodka i dał możliwość szlifowania gry w piłkę ręczną oraz przyniósł dużo upominków, dyplomy i puchary za zajecie V miejsca.Klasa 4b w Spodku na turnieju tenisa ziemnego.

Działalność sportowa w II półroczu roku szkolnego 2015/2016W ciągu całego II półrocza roku szkolnego 2015/2016 tradycyjnie w naszej szkole odbywały się Szkolne Turnieje Sportowe.
W tym półroczu odbyły się rozgrywki w mini siatkówce, mini koszykówce, mini piłce ręcznej, oraz mini piłce nożnej. Turnieje były rozgrywane z podziałem na klasy. Osobno dla klas 4, 5 i 6. W każdej grupie wiekowej uczestniczyło od 15-20 osób. Turnieje jak co roku cieszyły się bardzo dużym powodzeniem.

W dniu 29.01.2015 r. kilkuosobowa reprezentacja szkoły została zaproszona przez Urząd Miasta Katowice oraz Związek Piłki Ręcznej do strefy kibica pod katowickim „Spodkiem” gdzie otrzymaliśmy dla szkoły 2 przenośne bramki do piłki ręcznej oraz piłkę w ramach Akcji Społecznej „ Kocham Ręczną”.

W dniu 07.04.2016 klasa 4b sportowa pływacka uczestniczyła w Turnieju Tenisa Ziemnego w katowickim Spodku. Dzieci poznały podstawowe zasady gry obowiązujące w tenisie ziemnym oraz zasady kibicowania.
Po zakończonych meczach zwiedzaliśmy też MCK, w którym zlokalizowany był kort treningowy. Uczniowie obejrzeli rozgrzewkę i trening tenisistów a później panoramę Katowic z platformy widokowej.

W dniu 12.05.2016. reprezentacja chłopców z klas 4 i 5 uczestniczyła w Turnieju Piłki Ręcznej w ramach akcji „Szczypiorniak na Orlikach” . Turniej odbył się na orliku przy Szkole Podstawowej nr 5 i dał możliwość szlifowania gry w piłkę ręczną, oraz przyniósł dużo upominków, dyplomy i puchary za zajęcie 4 miejsca. W dniu 18.05.2016 uczniowie klasy VI b reprezentowali szkołę w Turnieju „ Kibicuje Fair Play”, w którym na parę godzin stali się reprezentacją Czech a dziewczęta wiernymi czeskimi kibicami swojej reprezentacji.

Turniej przybliżył nam atmosferę zbliżających się mistrzostw europy w piłce nożnej a został zorganizowany w celu podniesienia poziomu bezpieczeństwa na sportowych imprezach masowych, edukacji prawnej młodzieży, złamania źle pojmowanej solidarności w nieformalnych grupach tzw. „szalikowców”, przygotowania młodzieży do kulturalnego udziału w wydarzeniach sportowych a także popularyzacji sportu jako metody spędzania czasu wolnego.

W dniu 23.06.2016 odbył się Dzień Sportu Szkolnego, który w tym roku przebiegał pod hasłem bicia rekordu „2016 GOLI NA EURO”. Wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej nr 15 uczestniczyli w biciu rekordu . Przed każdym strzałem na bramkę należało wykonać zadanie dedykowane przez piłkarza naszej reprezentacji, które uprawniało do strzału. Uczniowie podeszli skrupulatnie do zadań i rekord został pobity.

Opracowała Iwona Niedźwiedzka i Aleksandra Dziemba.
Krótka relacja z naszych sportowych zmagań w roku szkolnym 2014/2015.Zaczęliśmy już w pierwszy weekend września Mini Mistrzostwami w Piłce Siatkowej. Rozgrywki odbywały się pod katowickim Spodkiem. Reprezentacja naszej szkoły, w skład której wchodziły 3 dziewczynki i 3 chłopców walczyła naprawdę bardzo dzielnie, jednak przeciwnik okazał się silniejszy. Wszyscy otrzymali stroje sportowe z logo Mistrzostw Świata oraz tytę ze słodyczami.Następna impreza miała charakter sportowo-historyczny. Był to Szkolny Rajd Szlakiem Wieży Spadochronowej. Obok konkurencji sportowych, dzieci poznawały historię Katowic z czasów II Wojny Światowej. Kolejny sezon górskich wycieczek zainaugurował rajd rodzinny na Szyndzielnię, na który dzieci mogły pojechać z najbliższymi czyli rodzicami, rodzeństwem, babciami i dziadkami. Kto nie dał rady wejść na górę mógł podjechać kolejką linową. Następna wyprawa to jesień na Błotnym (Błatniej), oraz wypad w Jurę Krakowsko-Częstochowską. Więcej szczegółów na temat działalności turystycznej można znaleźć w zakładce SKKT Bukowina.
Tak jak w poprzednich latach dużą popularnością cieszyły się cykliczne turnieje gier zespołowych klas IV-VI. Mali sportowcy sami dobierają sobie drużyny i wymyślają nazwy, często bardzo oryginalne i zabawne. Zawodnicy najlepszych drużyn oprócz satysfakcji ze zwycięstwa nagrodzeni zostali ocenami celującymi z wychowania fizycznego.
Pozdrawiamy
Wuefistki z 15-stki: Iwona Rogalska Niedźwiedzka i Narcyza Janeczek

Turniejem piłki ręcznej w czwartek 26 lutego 2015 o godzinie 14.45 wznowiliśmy wewnątrzszkolne rozgrywki w drugim semestrze bieżącego roku szkolnego. Zgłosiło się 10 drużyn z klas IV-VI. w trzech grupach wiekowych. Rozegrano 15 meczy w systemie każdy z każdym, w punktacji liczyły się zdobyte bramki.

Klasy IV reprezentowały następujące zespoły:
FC 4b
Jokerki
Małpa sp. ZOO
FC 4a
Klasy V
Dilerzy Kaktusów
Hocki Klocki
Stachu Janas
Klasy VI
Mariany
Qatar
Myszki
Do finału przeszły Mariany, Hocki Klocki, FC 4b.
I w takiej kolejności uplasowały się drużyny. Zwycięzcami całego turnieju zostały
Mariany z VI a w składzie Oskar Ligaj, Rafael Petridis, Szymon Szympruch Leśny, Sebastian Truszkowski .
Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Dnia 6 marca 2015 na zaproszenie pobliskiego Gimnazjum nr 2 wzięliśmy udział w Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Gimnazjum. Drużyna w składzie Mikołaj Kulpiński, Rafail Petridis, Szymon Szympruch Leśny, Jakub Delost, Wojtek Skowroński, Oskar Ligaj, Borys Zigler, Sebastian Truszkowski rozegrała dwa mecze z gospodarzami, oraz UKS Rozwój. Na trybunach do walki zagrzewali zawodników nasi kibice. Gra była bardzo wyrównana, zawodnicy z wielkim zaangażowaniem walczyli z ze starszymi przeciwnikami.

W piątek 10 kwietnia 2015 udałyśmy się z klasą 5b sportową pływacką do katowickiego Spodka na Turniej Tenisa Ziemnego z udziałem najlepszej polskiej tenisistki Agnieszki Radwańskiej. Obejrzeliśmy mecz debla pań Ukraina – Włochy. Dzieci poznały podstawowe zasady gry obowiązujące w tenisie ziemnym oraz zasady kibicowania. Podczas meczu obowiązuje całkowita cisza na widowni, krótkimi brawami nagradza się zawodników po udanej wymianie (po zdobyciu punktów).

Zwiedzaliśmy też MCK, w którym zlokalizowany był kort treningowy. Dzieci obejrzały rozgrzewkę i trening tenisistów. Obejrzeliśmy panoramę Katowic z platformy widokowej.

Dzieci mogły zakupić pamiątki oraz zrobić zdjęcia wykorzystując śmieszne rekwizyty.

Włączyliśmy się także w akcję Urzędu Miasta Katowice w ramach programu „Kibicuje fair play”, która miała miejsce w ośrodku sportowym „Słowian” w Katowicach. Reprezentacja sportowa naszej szkoły walczyła w meczach eliminacyjnych piłki nożnej w dniu 19.05.2015. Rozpisany został również konkurs na projekt „Koszulki kibica”. Prace uczniów z klasy IV a i IV b zostały wysłane do konkursu miejskiego. Wyróżniono projekt koszulki Jana Chełmeckiego ucznia klasy IV b. Otrzymał on III nagrodę, którą była deskorolka i pamiątkowy dyplom. Dnia 27.05.2015 udaliśmy się na II część akcji „Kibicuję fair play”. Dzieci wzięły udział w konkurencjach indywidualnych w Spartakiadzie Kibica i mogły dopingować mecze finałowe piłki nożnej. W kolejnym miesiącu, dnia 13.06.2015 uczniowie klas III i IV rywalizowali w szkole nr.27 w Katowicach w turnieju koszykówki o Memoriał Zbigniewa Sajdy. Najlepszym zawodnikiem drużyny był Jędrzej Breguła. Otrzymał pamiątkową koszulkę i nagrodę książkową.

W ramach cyklicznych rozgrywek wewnątrzszkolnych odbyły się następujące turnieje: Piłka Siatkowa 21.05.2015r., Piłka Nożna 18.06.2015r.

Dnia 25.06.2015r. obchodziliśmy Sportowe Święto Szkoły. Składało się ono z dwóch części: rozgrywek sportowych oraz imprez towarzyszących Świętu Szkoły: wystawa Kronik Szkoły, prace plastyczne „SP 15 - podróże w świecie wyobraźni”, wystawa „Sportowe oblicze Jana Pawła II”, konkurs wiedzy „Co wiesz o swojej szkole”. Dla najlepszych klas zostały wręczone puchary ze słodyczami. Puchar przechodni dyrektora po raz kolejny zdobyła klasa 5b.


W roku szkolnym 2013/2014 wśród zaprezentowanych lekcji najbardziej spodobały się: Judo - lekcja z Igorem, Szermierka - lekcja z Anią, Hip-hop i Jazz - lekcja z Wiktorią, Piłka nożna - lekcja z Oskarem, Koszykówka – lekcja z Witkiem.


Judo - lekcja z Igorem
scenariuszJudo w obiektywie
Szermierka - lekcja z Anią
scenariuszSzermierka w obiektywie
Hip-hop i Jazz - lekcja z Wiktorią

Taniec w obiektywie
Szkolne Turnieje Sportowe (obszar numer pięć) to pozalekcyjne zajęcia sportowe z gier zespołowych cyklicznie odbywające się z podziałem na kategorie wiekowe. Osobno rozgrywki prowadzone są dla klas IV, V i VI. Uczestnicy sami kompletują drużyny, wymyślają nazwy często zaskakujące czy zabawne. W ten sposób dzieci rywalizują ze sobą na tym samym poziomie umiejętności. Najlepsi nagradzani są cząstkowymi ocenami celującymi. Turnieje cieszą się dużą popularnością, a ich wyniki są żywo i długo komentowane w szkolnych korytarzach. Dotąd przeprowadzone zostały następujące rozgrywki:
„Turniej Dwóch Ogni”
„Turniej Gier i Zabaw”
„Turniej Rzucanki Siatkarskiej”
„Turniej Do 5 podań”
„Turniej Mini Koszykówki”
„Turniej Unihokeja”
„Turniej Mini piłki nożnej Halowej”
a przed nami turniej mini siatkówki, mini piłki ręcznej, i piłki nożnej.

Turnieje w obiektywie
Szkolne Koło Krajoznawczo Turystyczne (obszar numer siedem) propozycja na weekend dla uczniów, którzy interesują się naszym regionem, ich pasją są wędrówki górskie oraz lubią sprawdzać swoja formę w innych warunkach niż sala gimnastyczna.
Intrygująca bliskość gór oraz zainteresowania naszych uczniów poznawaniem regionu zaowocowała powstaniem Szkolnego Koła Krajoznawczo Turystycznego.
Na beskidzkie wyprawy jeździmy już od jakiegoś czasu początkowo na zaproszenie zaprzyjaźnionego klubu „Olimp” działającego przy Zespole Szkół Fundacji Elementarz. Jesienią przecieraliśmy szlaki dwukrotnie pod wodzą ulubionej pani przewodnik Grażyny Adamek na jednodniowych sobotnich wypadach na Czantorie i Klimczok. W tym roku zapadła jednak decyzja o rejestracji koła w Katowickim oddziale PTTK.
Na uroczystym zebraniu założycielskim w obecności dyrektora szkoły oraz władz PTTK i rodziców wręczono jego członkom legitymacje, odbył się pokaz slajdów i omówiono plany wycieczkowe.
Obecnie koło liczy dwudziestu pięciu aktywnych członków rekrutujących się w zdecydowanej większości spośród uczniów klas od IV do VI chociaż jest jeden rodzynek - dzielny pierwszoklasista. Tegorocznej wiosny poszukamy wędrując w ostatni marcowy weekend. I tu niespodzianka czekają nas dwa dni przygód na Hali Boraczej.
Kolejne również dwudniowe eskapady w kwietniu, maju i czerwcu – Hala Rysianka, Wielka Rycerzowa oraz Turbacz.

SKKT w obiektywie

"Dziecko naszym wspólnym dobrem"