„Laboratoria Przyszłości”

#LaboratoriaPrzyszłości, #LaboratoriaPrzyszlosci

Program „Laboratoria Przyszłości” skierowany jest do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu nasza szkoła otrzymała od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

Wsparcie finansowe zostało wykorzystane do zakupu, min.: Wirtualnego Laboratorium Chemicznego „EMPIRIUSZ”, drukarki 3D, mikroskopu trójkolorowego, aparatu Sony, oświetlenia do realizacji nagrań, mikrofonu bezprzewodowego, statywu fotograficznego, zestawów do programowania dla początkujących i zaawansowanych schematów poglądowych wraz z akcesoriami. Zakupiony sprzęt już od tego roku szkolnego uatrakcyjni zajęcia szkolne.

"Laboratoria Przyszłości" na zajęciach świetlicowych.
Dzięki sprzętowi fotograficznemu z "Laboratoria Przyszłości" nasza świetlica zamieniła się w studio fotograficzne. Uczniowie zapoznali się z zawodem fotografa, sprzętem fotograficznym, a także wykonali zdjęcia portretowe.

"Laboratoria Przyszłości" na zajęciach koła geograficznego
Na zajęciach koła geograficznego (klasa 5) uczniowie korzystają z pomocy zakupionych w ramach Programu "Laboratoria Przyszłości". Tym razem podczas zajęć pracowali z zestawami "Na tropach nauki STEM - Właściwości materii". Uczniowie sprawdzali jak piękne mogą być skały i minerały, porównywali ich cechy, rozmawiali o zawodzie geologa, możliwościach kolekcjonowania skał i minerałów oraz o tym jakich informacji dostarczają skały.

LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI NA INFORMATYCE
Uczniowie podczas zajęć z Informatyki
mieli okazję do zapoznania się z klockami edukacyjnymi FISCHERTECHNIK.
W trakcie lekcji doskonale udało się połączyć zabawę z nauką.
Tworzenie z klocków pobudziło naszą kreatywność, zdolności poznawcze
no i ciekawość świata.
Udało nam się zbudować różnorodne maszyny, niezwykłe pojazdy i mechanizmy.
NAWET NIE POCZULIŚMY, ŻE SIĘ UCZYLIŚMY

LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI NA LEKCJACH CHEMII
Na lekcjach chemii uczniowie wykonują doświadczenia z wykorzystaniem
Wirtualnego Laboratorium „EMPIRIUSZ”.
Laboratorium zostało zakupione w ramach Programu
„Laboratoria Przyszłości”.
Uczniowie korzystając z gogli oraz kontrolerów
przeprowadzają doświadczenia zgodnie z instrukcją.
Pozostali uczniowie obserwują przebieg doświadczeń na monitorze interaktywnym.
Nauka i zabawa idzie w parze.