„Laboratoria Przyszłości”

#LaboratoriaPrzyszlosci

Program „Laboratoria Przyszłości” skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu nasza szkoła otrzymała od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

Wsparcie finansowe zostało wykorzystane do zakupu, min.: Wirtualnego Laboratorium Chemicznego „EMPIRIUSZ”, drukarki 3D, mikroskopu trójkolorowego, aparatu Sony, oświetlenia do realizacji nagrań, mikrofonu bezprzewodowego, statywu fotograficznego, zestawów do programowania dla początkujących i zaawansowanych schematów poglądowych wraz z akcesoriami. Zakupiony sprzęt już od tego roku szkolnego uatrakcyjni zajęcia szkolne.