im. Jana Pawła II

BUKOWINA
Szkolne Koło Krajoznawczo - Turystyczne PTTK

Beskid Mały - wakacje tuż, tuż
Wyjazd grupy turystycznej w Beskid Mały pasmem Chrobaczej Łąki i Magurki Wilkowiczkiej odbędzie się w dniach 08-09.06.2019 r. (sobota - niedziela). Zbiórka uczestników o godz. 7:00 na Pl. Oddz. Młodzieży Powstańczej (PKP). Wyjazd pociągiem z Katowic do Bielska Białej pociągiem o godz. 7:23. Powrót do Katowic w niedzielę ok. godz. 17:50. Odbiór uczestników obowiązkowy przez opiekunów nastąpi z miejsca porannej zbiórki. Trasa piesza wycieczki:

I dzień (sobota, 08.06.2019):
z Żarnówki Małej szlakiem czerwonym na Chrobaczą Łąkę, przeł. U Panienki, przeł. Przegibek i dalej na Magurkę Wilkowicką. Nocleg w schronisku na Magurce Wilkowickiej. Obiadokolacja. Możliwe ognisko. Czas przejścia - ok. 5 h

II dzień (niedziela, 09.06.2019): ze schroniska przeście szklakiem na Czupel i zejście do Łodygowic na PKP. Czas przejścia - do 5 h Powrót pociągiem - przyjazd do Katowic ok. 17:50.
Modyfikacja trasy w zależności od warunków pogodowych - w niedzlelę możliwe szybsze zejście do Wilkowic PKP. Trasa łatwa i widokowa.

Podstawowe wyposażenie:
  • wygodne obuwie turystyczne /nieprzemakalne/
  • ubranie wielowarstwowe, wygodne spodnie!
  • czapka, rękawiczki, polary, swetry - odzież gruba itp.
  • kurtka przeciwdeszczowa z kapturem
  • stuptuty (ochraniacze na spodnie i buty) - mile widziane
  • kije trekkingowe - mile widziane
W plecaku:
  • prowiant na cały dzień w sobotę, więcej niż zwykle do szkoły!,
  • prowiant – (produkty) na śniadanie i cały dzień (niedzielę) - brak sklepu!,
  • duży napój - woda w lekkim opakowaniu, czekolada lub batony,
  • dodatkowe ubranie - lekkie spodnie, koszulka, skarpety, klapki lub trampki do schroniska,
  • lekki kubek,
  • kieszonkowe,
  • legitymacja PTTK, książeczka GOT, długopis
  • aktualna legitymacja szkolna! - Wymogi PKP!!!!!!

Pewne zgłoszenia, zgody i wpłaty w nieprzekraczalnym terminie do dnia 31.05.2019r. (piątek) u opiekuna grupy - p. I. Niedźwiedzkiej.
Ze względu na konieczność rezerwacji odpowiedniego pociągu, konieczność rezerwacji i 50% przedpłatę w schronisku - proszę o terminowe zgłoszenia!
Ilość miejsc ograniczona: 25.

Koszt wyjazdu – 130,- zawiera:
- koszty podróży PKP i PKS
- opieka przewodnika
- nocleg w warunkach turystycznych z pościelą
- obiadokolacja, opłata ogniskowa z kiełbasą
- wrzątek, herbata i cukier

Osoby niebędące członkami PTTK doliczają 10 zł - koszty ubezpieczenia.
Zgodę - Oświadczenie należy wypełnić i dostarczyć wraz z wpłatą w ww. terminie do opiekuna grupy. Tylko pewne i kompletne zgłoszenia! Za każde miejsce zamówione jesteśmy zmuszeni zapłacić – wymóg rezerwacyjny.

Zgoda - oświadczenie

Beskid Śląski - wiosna w pełni
Wyjazd grupy turystycznej w Beskid Śląski pasmem Malinowa i Skrzycznego odbędzie się w dniach 18-19.05.2019 r. (sobota - niedziela). Zbiórka uczestników o godz. 7:30 na Pl. Oddz. Młodzieży Powstańczej (PKP). Wyjazd z Katowic do Wisły Uzdrowisko pociągiem o godz. 7:57. Powrót do Katowic w niedzielę ok. godz. 17:20. Odbiór uczestników obowiązkowy przez opiekunów nastąpi z miejsca porannej zbiórki. Trasa piesza wycieczki:

I dzień (sobota, 18.05.2019):
z Przełęczy Salmopolskiej do Malinowskiej Skałki przez Małe Skrzyczne, do schroniska na Skrzycznem. Odpoczynek, a natępnie zejście szlakiem do Szczyrku. Nocleg w schronisku młodzieżowym "Hondrasik". Czas przejścia - ok. 5 h

II dzień (niedziela, 19.05.2019): ze schroniska przeście szklakiem czarnym do Bystrej Krakowskiej i Bystrej-Wilkowic na PKP. Powrót pociągiem - przyjazd do Katowic ok. 17:20.
Modyfikacja trasy w zależności od warunków pogodowych - w niedzlelę możliwy podjazd do Bielska-Białej. Orientacyjny czas na niedzielę - do 5h. Trasa łatwa i widokowa.

Podstawowe wyposażenie:
  • wygodne obuwie turystyczne /nieprzemakalne/
  • ubranie wielowarstwowe, wygodne spodnie!
  • czapka, rękawiczki, polary, swetry - odzież gruba itp.
  • kurtka przeciwdeszczowa z kapturem
  • stuptuty (ochraniacze na spodnie i buty) - mile widziane
  • kije trekkingowe - mile widziane
W plecaku:
  • prowiant na cały dzień w sobotę, więcej niż zwykle do szkoły!,
  • prowiant – (produkty) śniadanie i cały dzień (niedzielę) - brak możliwości zakupu jedzienia w Szczyrku,
  • duży napój - woda w lekkim opakowaniu, czekolada lub batony,
  • obowiązkowo śpiwór lub pościel płatna indywidualnie,
  • lekki kubek,
  • kieszonkowe,
  • legitymacja PTTK, książeczka GOT, długopis
  • aktualna legitymacja szkolna! - Wymogi PKP!!!!!!

Pewne zgłoszenia, zgody i wpłaty w nieprzekraczalnym terminie do dnia 10.05.2019r. (piątek) u opiekuna grupy - p. I. Niedźwiedzkiej.
Ze względu na konieczność rezerwacji odpowiedniego pociągu, konieczność rezerwacji i 100% przedpłatę w schronisku - proszę o terminowe zgłoszenia!
Ilość miejsc ograniczona: 25.

Koszt wyjazdu – 110,- zawiera:
- koszty podróży PKP i PKS
- opieka przewodnika
- nocleg w warunkach turystycznych - obowiązkowy śpiwór!!!
- obiadokolacja,
- wrzątek, herbata i cukier

Osoby niebędące członkami PTTK doliczają 10 zł - koszty ubezpieczenia.

Zgoda - oświadczenie

SKŁADKI CZŁONKOWSKIE PTTK NA 2019r.

Składka ulgowa młodzieżowa 25.00 zł – ta obowiązuje uczniów członków SKKT
Składka normalna - dorośli 55.00 zł
Składka ulgowa - dorośli uprawnieni 30.00 zł
Składka ulgowa II półrocze 15.00 zł
Wpisowe normalne 15.00 zł
ulgowe 8.00 zł
ulgowe uczniowie 6.00 zł + 4,- legitymacja = 10,-

Nowe osoby wnoszą opłatę: wpisowe 10,-/ 25,- znaczek na 2019r./ książeczka GOT 5,- = Razem 40,- Deklaracje do pobrania u opiekuna SKKT w szkole.

WPŁATY U OPIEKUNA KOŁA P. I. NIEDŹWIEDZKIEJ do 29 marca 2019r.