im. Jana Pawła II

Szkolne Koło Krajoznawczo - Turystyczne PTTK

INFORMACJA DLA RODZICÓW!
TURBACZ - GORCE

Wyjazd SKKT w Gorce na Turbacz odbędzie się 9-10.06.2018r. (sobota-niedziela). Zbiórka uczestników o godz. 7:00 przy Szkole Podstawowej Nr 15, ul. Adamskiego 24. Wyjazd o godz. 7:15 autokarem lub busem szkolnym do Obidowej. Powrót do Katowic w niedzielę ok. godz. 17:00–17:30. Odbiór uczestników obowiązkowy przez opiekunów nastąpi z miejsca porannej zbiórki. Samodzielny powrót tylko za pisemną zgodą rodziców (opiekunów). Trasa wycieczki (przejazd): Katowice - Obidowa – Nowy Targ – Kowaniec - Katowice.

I dzień (sobota, 09.06.2018):
z przełęczy obidowskiej szlakiem niebieskim na Groniki - Schr. Stare Wierchy, dalej szlakiem czerwonym na Obidowiec, Rozdziele, do schroniska na Turbaczu. Orientacyjny czas przejścia ok. 5 godz., obiadokolacja, spacer wieczorny do wzorcowej bacówki na Polanie Długiej, nocleg w warunkach turystycznych. Możliwe ognisko w zależności od warunków pogodowych.

II dzień (niedziela, 10.06.2018): po śniadaniu przejście szlakiem niebieskim i zielonym przez Bukowinę Waksmundzką do Nowego Targu – Kowańca. Modyfikacja trasy w zależności od warunków pogodowych. Orientacyjny czas przejścia wraz z odpoczynkami w niedzielę: do 3h.

Podstawowe wyposażenie:
  • kurtka przeciwdeszczowa z kapturem
  • wygodne obuwie turystyczne /nieprzemakalne/
  • ubranie wielowarstwowe, wygodne spodnie!
  • chustka, czapka, rękawiczki
  • stuptuty (ochraniacze na spodnie i buty) - mile widziane
  • kije trekkingowe - mile widziane
W plecaku:
  • prowiant na cały dzień w sobotę, więcej niż zwykle do szkoły,
  • prowiant – (produkty) na cały dzień w niedzielę,
  • duży napój w lekkim opakowaniu, czekolada lub batony,
  • dodatkowe ubranie - lekkie spodnie, koszulka, skarpety, klapki lub trampki do schroniska,
  • lekki kubek, herbata, cukier mini porcje
  • latarka,
  • kieszonkowe,
  • legitymacja PTTK, książeczka GOT, długopis
  • aktualna legitymacja szkolna!

Pewne zgłoszenia, zgody i wpłaty w nieprzekraczalnym terminie do dnia 29.05.2018r. (wtorek) u opiekuna grupy - p. I. Niedźwiedzkiej.
Ze względu na konieczność rezerwacji odpowiedniego transportu, konieczność rezerwacji i przedpłatę w schronisku - proszę o terminowe zgłoszenia.
Ilość miejsc: 25.

Koszt wyjazdu – 150,- zawiera:
- koszty podróży autokarem 30 os. lub busem
- opieka przewodnika
- opłata Gorczańskiego Parku Narodowego
- nocleg w warunkach turystycznych z pościelą - NIE ZABIERAMY ŚPIWORÓW!
- obiadokolacja, wrzątek
- ognisko (przy dobrej pogodzie)

Osoby nie będące członkami PTTK doliczają 10 zł - koszty ubezpieczenia NW oraz brak zniżki na nocleg.

Zgoda - oświadczenie

SKŁADKI CZŁONKOWSKIE PTTK NA 2018r.

• Składka ulgowa młodzieżowa 25,00 zł – ta obowiązuje uczniów członków SKKT
  • Składka normalna - dorośli 55,00 zł
  • Składka ulgowa - dorośli uprawnieni 30,00 zł
  • Składka ulgowa II półrocze 15,00 zł
  • Wpisowe normalne 15,00 zł
  • ulgowe 8,00 zł
  • ulgowe uczniowie 6,- + 4,- legitymacja = 10,00 zł

Nowe osoby wnoszą opłatę:
  • wpisowe 10,-
  • znaczek na 2018r. 25,-
  • książeczka GOT 5,-
  • RAZEM = 40,00 zł
Deklaracje do pobrania u opiekuna SKKT w szkole.
WPŁATY u Opiekuna Koła - p. IWONY NIEDŹWIEDZKIEJ - podczas Nocy Turystów lub do dnia 26 stycznia 2018r.