domek na drzewie
wszyscy

Grupa V Alpaki

Grupa V

Grupa V to uczniowie klasy IIIa, IIIb, IVa, IVb i IVc.
Uczniowie tej grupy spotykają się na zajęciach w sali nr 50.
Nauczycielem prowadzącym grupę jest
p. mgr Alicja Gansty.

Nasza galeria

Dnia 18 września 2018 roku chętni uczniowie z naszej grupy udali się do Pałacu Młodzieży za zajęcia z cyklu "Przyroda wokół nas". Tematem była Woda - białe bogactwo i organizmy wodne. Dowiedzieliśmy się między innymi w jaki sposób oszczędzać wodę oraz jak ją oczyszczać.

Dnia 16 października 2018 roku chętni uczniowie z naszej grupy udali się do Pałacu Młodzieży za zajęcia z cyklu "Przyroda wokół nas". Tematem była gleba i jej życie. Dowiedzieliśmy się między innymi o rodzajach gleby, aktywności organizmów glebowych oraz ochronie gleb.
Kolejne zajęcia odbędą się 13.11.2018 w godz. 14:15-16:00, a tematem będzie budowa organizmów żywych. Dowiemy się co to są pierwiastki i będziemy wykrywać cukry, białka i tłuszcze.

Jesień to wspaniały czas na spacery. Dlatego dnia 19 października 2018 poszliśmy na spacer do Parku Kościuszki. Dzieci spacerowały alejkami, na których było można zobaczyć porozrzucane przez wiatr kolorowe liście. Niektórzy zrobili z nich przepiękne bukiety. Podczas spaceru byliśmy się również na placu zabaw. Spacer był pełen jesiennych wrażeń.

Dnia 13 listopada 2018 roku chętni uczniowie z naszej grupy udali się do Pałacu Młodzieży za zajęcia z cyklu "Przyroda wokół nas". Tematem była budowa organizmów żywych. Dowiedzieliśmy się co to są pierwiastki i wykrywaliśmy cukry, białka i tłuszcze.
Kolejne zajęcia odbędą się 11.12.2018 w godz. 14:15-16:00, a tematem będzie komórka – podstawowa jednostka życia. Dowiemy się co to są mikroorganizmy i jaka jest ich rola w przyrodzie.

Dnia 14 listopada bieżącego roku uczennice z V grupy świetlicowej wzięły udział w siódmej edycji Miejskiego Konkursu Edukacyjnego "Magiczne wiersze..." organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 58. W tym roku uczestnicy z katowickich szkół zmagali się z wierszami Tadeusza Śliwiaka. Podczas konkursu mogli wykazać się wiedzą na temat biografii i bibliografii poety.
Drużyna naszej szkoły Milena Pasionek i Alicja Kozyra zajęły I miejsce. Gratulujemy!!!

Dnia 30 października na katowickim rynku obejrzeliśmy przedstawienie o Rycerzu Janku i strasznym smogu, a następnie odwiedziliśmy 100-procentowo ekologiczny pokój. Do specjalnego mieszkania przy katowickim rynku udaliśmy się, aby dowiedzieć się jak oszczędzać energię, wodę i inne zasoby. Ekoeksperymentarium, bo tak nazywa się pomieszczenie, pokazało nam w jaki sposób można zadbać o ekologię we własnym mieszkaniu. I wpłynąć tym samym nie tylko na środowisko, ale także na swój domowy budżet.

Dnia 11 grudnia 2018 roku chętni uczniowie z naszej grupy udali się do Pałacu Młodzieży za zajęcia z cyklu "Przyroda wokół nas". Tematem była komórka – podstawowa jednostka życia i jej rola w przyrodzie. Dowiedzieliśmy się co to są mikroorganizmy. Kolejne zajęcia odbędą się 22.01.2019 w godz. 14:15-16:00, a tematem będzie budowa roślin. Dowiemy się jak zbudowane są rośliny, do czego służą poszczególne ich części oraz co to jest fotosynteza.

Dnia 22 stycznia 2019 roku uczniowie z naszej grupy wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim "Wiersze znane i lubiane". Komisja konkursowa oceniała: dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie, interpretacjęa tekstu (tempo, intonacja, dykcja), kulturę słowa, ogólny wyraz artystyczny (uzasadniony gest sceniczny, element ruchu, strój, rekwizyty). W konkursie wzięło udział ponad trzydziestu uczniów z całego województwa. Uczniowi Adamowi Szihi udało się zdobyć II miejsce, a Wiktorii Pawlaczyk i Milenie Pasionek wyróżnienie. Gratulujemy!!!

Dnia 22 stycznia 2019 roku chętni uczniowie z naszej grupy udali się do Pałacu Młodzieży za zajęcia z cyklu "Przyroda wokół nas". Tematem była budowa roślin. Dowiedzieliśmy się do czego służą poszczególne części roślin i co to jest fotosynteza. Kolejne zajęcia odbędą się w marcu.

Dnia 5 marca 2019 roku chętni uczniowie z naszej grupy udali się do Pałacu Młodzieży na zajęcia z cyklu "Przyroda wokół nas". Tematem były rośliny. Dowiedzieliśmy się po co roślinom kwiaty, jaka jest ich budowa, barwniki oraz jakie są czynniki zapylające kwiaty. Kolejne zajęcia odbędą się 2 kwietnia.

Dnia 2 kwietnia 2019 roku chętni uczniowie z naszej grupy udali się do Pałacu Młodzieży na zajęcia z cyklu "Przyroda wokół nas". Podczas zajęć dowiedzieliśmy się do czego służą owoce i nasiona, jakie są różnice między owocem a warzywem oraz jak wygląda budowa nasion i ich rozsiewanie. Kolejne, już ostanie zajęcia odbędą się 28 maja.