domek na drzewie
wszyscy
Zdjęcie z galerii Zdjęcie z galerii Zdjęcie z galerii Zdjęcie z galerii Zdjęcie z galerii Zdjęcie z galerii Zdjęcie z galerii Zdjęcie z galerii Zdjęcie z galerii Zdjęcie z galerii Zdjęcie z galerii Zdjęcie z galerii Zdjęcie z galerii Zdjęcie z galerii Zdjęcie z galerii Zdjęcie z galerii Zdjęcie z galerii Zdjęcie z galerii Zdjęcie z galerii Zdjęcie z galerii Zdjęcie z galerii Zdjęcie z galerii Zdjęcie z galerii Zdjęcie z galerii Zdjęcie z galerii

Grupa V Alpaki

Grupa V

Grupa V to uczniowie klasy IIIa, IIIb, IVa, IVb i IVc.
Uczniowie tej grupy spotykają się na zajęciach w sali nr 50.
Nauczycielem prowadzącym grupę jest
p. mgr Alicja Gansty.


Nasza galeria


Dnia 18 września 2018 roku chętni uczniowie z naszej grupy udali się do Pałacu Młodzieży za zajęcia z cyklu "Przyroda wokół nas". Tematem była Woda - białe bogactwo i organizmy wodne. Dowiedzieliśmy się między innymi w jaki sposób oszczędzać wodę oraz jak ją oczyszczać.

Przejdź do galerii


Dnia 16 października 2018 roku chętni uczniowie z naszej grupy udali się do Pałacu Młodzieży za zajęcia z cyklu "Przyroda wokół nas". Tematem była gleba i jej życie. Dowiedzieliśmy się między innymi o rodzajach gleby, aktywności organizmów glebowych oraz ochronie gleb.
Kolejne zajęcia odbędą się 13.11.2018 w godz. 14:15-16:00, a tematem będzie budowa organizmów żywych. Dowiemy się co to są pierwiastki i będziemy wykrywać cukry, białka i tłuszcze.

Przejdź do galerii


Jesień to wspaniały czas na spacery. Dlatego dnia 19 października 2018 poszliśmy na spacer do Parku Kościuszki. Dzieci spacerowały alejkami, na których było można zobaczyć porozrzucane przez wiatr kolorowe liście. Niektórzy zrobili z nich przepiękne bukiety. Podczas spaceru byliśmy się również na placu zabaw. Spacer był pełen jesiennych wrażeń.

Przejdź do galerii


Dnia 13 listopada 2018 roku chętni uczniowie z naszej grupy udali się do Pałacu Młodzieży za zajęcia z cyklu "Przyroda wokół nas". Tematem była budowa organizmów żywych. Dowiedzieliśmy się co to są pierwiastki i wykrywaliśmy cukry, białka i tłuszcze.
Kolejne zajęcia odbędą się 11.12.2018 w godz. 14:15-16:00, a tematem będzie komórka – podstawowa jednostka życia. Dowiemy się co to są mikroorganizmy i jaka jest ich rola w przyrodzie.

Przejdź do galerii


Dnia 14 listopada bieżącego roku uczennice z V grupy świetlicowej wzięły udział w siódmej edycji Miejskiego Konkursu Edukacyjnego "Magiczne wiersze..." organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 58. W tym roku uczestnicy z katowickich szkół zmagali się z wierszami Tadeusza Śliwiaka. Podczas konkursu mogli wykazać się wiedzą na temat biografii i bibliografii poety.
Drużyna naszej szkoły Milena Pasionek i Alicja Kozyra zajęły I miejsce. Gratulujemy!!!

Przejdź do galerii


Dnia 30 października na katowickim rynku obejrzeliśmy przedstawienie o Rycerzu Janku i strasznym smogu, a następnie odwiedziliśmy 100-procentowo ekologiczny pokój. Do specjalnego mieszkania przy katowickim rynku udaliśmy się, aby dowiedzieć się jak oszczędzać energię, wodę i inne zasoby. Ekoeksperymentarium, bo tak nazywa się pomieszczenie, pokazało nam w jaki sposób można zadbać o ekologię we własnym mieszkaniu. I wpłynąć tym samym nie tylko na środowisko, ale także na swój domowy budżet.

Przejdź do galerii