domek na drzewie
wszyscy

Grupa II Tsunami

Grupa II

Grupa II to dzieci z klasy Ib, IIIb i IVa.
Uczniowie tej grupy spotykają się na zajęciach w sali nr 27.
Nauczycielem prowadzącym grupę jest
p. mgr Alicja Gansty.

Nasza galeria

Wrzesień w naszej grupie.
We wrześniu wzajemnie poznawaliśmy się poprzez zajęcia i zabawy integracyjne. Zastanawialiśmy się co zrobić abyśmy razem w grupie świetlicowej spędzali razem czas owocnie, twórczo, w zgodzie i w miłej atmosferze. Poznaliśmy regulamin i zasady bezpieczeństwa w świetlicy, a także w szkole, na boisku i w drodze do i ze szkoły. Podpisaliśmy kontrakt grupowy. Dowiedzieliśmy się, że każdy z nas jest wyjątkowy. Poznawaliśmy w czym jesteśmy podobni, a w czym poprzez różnice możemy się wzajemnie ubogacić. Pod koniec września obserwowaliśmy jesienne zmiany w przyrodzie. Przez cały miesiąc wykonaliśmy wiele prac plastycznych, które można podziwiać w naszej galerii.

Październik w naszej grupie.
Październik to tematyka związana z grupową tożsamością. Nadaliśmy naszej grupie nazwę „Tsunami”, wykonaliśmy plakat i nauczyliśmy się piosenki „Pół kroku stąd”. Dnia 13 października odbyła się impreza integracyjna, podczas której każda z grup zaprezentowała się. Również w październiku poznaliśmy zwyczaje i ciekawostki dotyczące zwierząt, a także oswajaliśmy emocje.
Rozmawialiśmy o turystyce, uczyliśmy się o bezpieczeństwie i jak odczytywać mapy. Pod koniec miesiąca poznaliśmy Kaszuby oraz Beskid Śląski i Żywiecki.
Chętni uczniowie wykonywali prace plastyczne na konkursy międzyszkolne.

Listopad w naszej grupie.
Listopad to spotkania w Klubie Globtrotera. W tym roku zachwycaliśmy się bogactwem i różnorodnością kultury Izraela, Szkocji oraz Kenii. Na zakończenie cyklu zajęć odbył się drużynowy konkurs wiedzy. Pod koniec listopada poznawaliśmy również zwyczaje andrzejkowe, a także przygotowywaliśmy prace plastyczne na konkursy. Magda J. zdobyła drugie miejsce w międzyszkolnym konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych "Plastyczna interpretacja pieśni patriotycznych", a Wojtuś Sobała drugie miejsce w międzyszkolnym konkursie przyrodniczo-plastyczny "Nasi milusińscy - dzikie zwierzęta". Gratulacje!

Grudzień w naszej grupie.
W grudniu mówiliśmy o Barbórce i poznaliśmy technikę rysowania węglem. Konkurs plastyczny był zwieńczeniem tego tematu. Dzieci same oceniały prace kolegów i koleżanek. Pierwsze miejsce zajęła Magda J., drugie miejsce Oliwier, a trzecie Basia. Pozostałe zajęcia odbywały się w tematyce "Ciepła Świąt Bożego Narodzenia - tradycje rodzinne, atmosfera, dekoracje w mieście, ozdoby świąteczne". Madzia z Agatką przygotowywały się do międzyszkolnego konkursu wiedzy „Bajkowy Świat Europy”, podczas którego 11 grudnia w SP 58 reprezentowały nasz szkołę.

Styczeń w naszej grupie.
Na początku stycznia mówiliśmy o naszych postanowieniach i marzeniach noworocznych. Wspólnie bawiliśmy się i graliśmy w przeróżne gry. Przygotowywaliśmy się do ferii zimowych, mówiliśmy o bezpieczeństwie, a także ćwiczyliśmy pierwszą pomoc przedmedyczną.
Podczas ferii dla chętnych uczniów odbyły się półkolonie. Wspólnie spędzaliśmy czas na zabawie, grach zespołowych i wyjściach. Byliśmy w tatrze, kinie, galerii teatralnej, zoo, kręgielni, sali zabaw, papugarni. Codziennie chodziliśmy na basen.
W pierwszym tygodniu po feriach odbywaliśmy kosmiczne podróże, poznając m.in. Układ Słoneczny. Podsumowaniem zajęć był Kosmiczny Konkurs Wiedzy, w którym wzięło udział 20 uczniów naszej grupy. I miejsce zajęła Magda J., II Basia, III Wojtek i Sara, IV Mateusz i Julia. Gratulacje!