domek na drzewie
wszyscy
Zdjęcie z galerii Zdjęcie z galerii Zdjęcie z galerii Zdjęcie z galerii Zdjęcie z galerii Zdjęcie z galerii Zdjęcie z galerii Zdjęcie z galerii Zdjęcie z galerii Zdjęcie z galerii Zdjęcie z galerii Zdjęcie z galerii Zdjęcie z galerii Zdjęcie z galerii Zdjęcie z galerii Zdjęcie z galerii Zdjęcie z galerii Zdjęcie z galerii Zdjęcie z galerii Zdjęcie z galerii Zdjęcie z galerii Zdjęcie z galerii Zdjęcie z galerii Zdjęcie z galerii Zdjęcie z galerii

Z pamiętnika...


Dnia 12.10.2018 wszystkie dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej spotkały się, aby każda z grup mogła zaprezentować swoją nazwę, plakat oraz wymyślony przez siebie okrzyk lub piosenkę. Spotkanie miało na celu integrację grup, budowanie zaufania oraz lepsze poznanie się.

Przejdź do galeriiJesień to wspaniały czas na spacery. Dlatego dnia 19 października 2018 wszystkie grupy świetlicowe poszły na spacer do Parku Kościuszki. Dzieci spacerowały alejkami, na których było można zobaczyć porozrzucane przez wiatr kolorowe liście. Niektórzy zrobili z nich przepiękne bukiety. Podczas spaceru byliśmy się również na placu zabaw. Spacer był pełen jesiennych wrażeń.

Przejdź do galeriiW październiku w naszej świetlicy odbył się konkurs plastyczny „STOP przemocy”

Celem konkursu było:
• Plastyczna realizacja przez uczniów hasła: „Przemocy - STOP”.
• Zainicjowanie artystycznej refleksji na temat przemocy, która bezpośrednio i pośrednio obecna jest wokół nas (dostrzeżenie problemu przemocy w otoczeniu rówieśniczym, sytuacjach rodzinnych, sąsiedzkich, szkolnych, a także w telewizji, grach komputerowych, na portalach społecznościowych, w tym cyberprzemocy).
• Kształtowanie wyobraźni uczniów poprzez prace plastyczne.
• Rozwijanie wrażliwości estetycznej a także indywidualnych zdolności uczestników konkursu.
• Propagowanie zachowań pozytywnych.
• Promowanie zachowań przeciwstawiania się przemocy, wyrażenie dezaprobaty wobec przemocy.

Na konkurs wpłynęło 66 prac z wszystkich grup świetlicowych.

Wyniki konkursu:

I miejsce: Bartosz Adamoszek, kl. IV, Oskar Wolny, kl. I
II miejsce: Krystian Stolorz, kl. II, Natalia Maślanka, kl. III
III miejsce: Anna Cieślak, kl. III, Ewa Cieślak, kl. I

Wyróżnienia:

Małgorzata Pyka kl. II, Dominika Ryba kl. II, Dawid Kotuła kl. II, Natalia Lysko kl. 2, Marta Janeczko kl. III, Adam Szihi kl. III

Przejdź do galerii


Dnia 14 listopada bieżącego roku uczennice z V grupy świetlicowej wzięły udział w siódmej edycji Miejskiego Konkursu Edukacyjnego "Magiczne wiersze..." organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 58. W tym roku uczestnicy z katowickich szkół zmagali się z wierszami Tadeusza Śliwiaka. Podczas konkursu mogli wykazać się wiedzą na temat biografii i bibliografii poety.
Drużyna naszej szkoły Milena Pasionek i Alicja Kozyra zajęły I miejsce. Gratulujemy!!!

Przejdź do galerii


Dnia 19 listopada w naszej świetlicy odbyło się spotkanie z kolarzem Januszem Paszkiem, absolwentem naszej szkoły. Wszyscy dużo się dowiedzieli zarówno o kolarstwie jak i o sposobie realizowania życiowej pasji. Nasz Gość cierpliwie odpowiadał na liczne pytania uczniów. Dotyczyły one treningów; sprzętu kolarskiego i planów na przyszłość. Na zakończenie spotkania, odbył się quiz, w którym uczniowie otrzymywali nagrody, m.in. mapy z trasami rowerowymi. Dziękujemy za wizytę w naszej szkole i życzymy wielu sukcesów.

Przejdź do galerii


Dnia 30 października grupa III, IV i V świetlicowa udała się na ekologiczną wycieczkę. Na katowickim rynku obejrzeliśmy przedstawienie o Rycerzu Janku i strasznym smogu, a następnie grupa V odwiedziła 100-procentowo ekologiczny pokój. Do specjalnego mieszkania przy katowickim rynku udaliśmy się, aby dowiedzieć się jak oszczędzać energię, wodę i inne zasoby. Ekoeksperymentarium, bo tak nazywa się pomieszczenie, pokazało nam w jaki sposób można zadbać o ekologię we własnym mieszkaniu. I wpłynąć tym samym nie tylko na środowisko, ale także na swój domowy budżet.

Przejdź do galerii