domek na drzewie
wszyscy
Zdjęcie z galerii Zdjęcie z galerii Zdjęcie z galerii Zdjęcie z galerii Zdjęcie z galerii Zdjęcie z galerii Zdjęcie z galerii Zdjęcie z galerii Zdjęcie z galerii Zdjęcie z galerii Zdjęcie z galerii Zdjęcie z galerii Zdjęcie z galerii Zdjęcie z galerii Zdjęcie z galerii Zdjęcie z galerii Zdjęcie z galerii Zdjęcie z galerii Zdjęcie z galerii Zdjęcie z galerii Zdjęcie z galerii Zdjęcie z galerii Zdjęcie z galerii Zdjęcie z galerii Zdjęcie z galerii

Z pamiętnika...

13 września 2017 roku w I grupie świetlicowej odbył się konkurs plastyczny Odblaskowy pierwszoklasista. Przygotowany i przeprowadzony w naszej grupie.
Celem konkursu było zwrócenie uwagi na poprawę bezpieczeństwa dzieci na drogach. Poza znajomością podstawowych zasad obowiązujących pieszych, którzy poruszają się po drogach, na wzrost bezpieczeństwa wpływa używanie przez nich, a zwłaszcza przez dzieci znaków odblaskowych.
Uczniowie w kilkuosobowych grupach, mieli za pomocą wybranej przez siebie techniki plastycznej, przedstawić w formie plakatu hasło „Bądź widoczny – bądź bezpieczny”.


Dnia 11.10.2017 wszystkie dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej spotkały się, aby każda z grup mogła zaprezentować swoją nazwę, plakat oraz wymyślony przez siebie okrzyk lub piosenkę. Spotkanie miało na celu integrację grup, budowanie zaufania oraz lepsze poznanie się.

Przejdź do galerii


Dnia 11 października 2017 roku w grupie III świetlicowej odbyły się warsztaty plastyczne dla rodziców i ich dzieci. Celem warsztatów było wykonanie jesiennego bukietu róż z liści, kolorowych parasolek oraz papierowych liści.
Był to naprawdę mile spędzony czas, podczas którego dzieci i rodzice wspólnie pracowali, jednocześnie świetnie się bawiąc. Rodzicom i Uczniom dziękuję za obecność i wspólnie spędzone chwile. Alicja Gansty

Przejdź do galerii


W październiku w grupie III odbył się konkurs na najciekawszą zakładkę do książki. Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowań czytelniczych, pobudzenie wrażliwości plastycznej i aktywności twórczej dzieci, dążenie do uzyskania sukcesu poprzez uczestnictwo w konkursie tematycznym, kształtowanie poczucia estetyki oraz doskonalenie sprawności manualnych.
Zadaniem uczestników było wykonanie jednostronnej lub dwustronnej zakładki do książki.


Dnia 5 grudnia 2017 o godz. 16:00 w sali teatralnej Pałacu Młodzieży po raz osiemnasty odbył się Przegląd Miniatur Teatralnych im. Jana Pawła II, organizowany przez wychowawców świetlicy szkolnej. Jak co roku, każda z grup świetlicowych zaprezentowała swoje inscenizacje. Grupa I - Złote Kobry - "Pociąg z wierszykami" w reżyserii pani mgr Sylwii Podrucznej
Grupa II - Hamburgerki - "Nie ma tego złego" w reżyserii pani mgr Anny Krawczyk
Grupa III - Arbuziaki - "W sieci" w reżyserii pani mgr Alicji Gansty
Grupa IV - Ananasy - "W czasie deszczu dzieci się nudzą" w reżyserii pani mgr Agaty Głąb
Grupa V - Super Wygibaski - "Brzechwa dzieciom" w reżyserii pani mgr Anny Bartoszewicz-Pietrasik


Przejdź do galerii


Dnia 17.01.2018 r. w świetlicy szkolnej odbył się wewnątrz świetlicowy konkurs plastyczny „Bezpieczny sport zimowy”. W konkursie wzięli udział wszyscy uczniowie zapisani na świetlicę z pięciu grup świetlicowych.
Celem konkursu było propagowanie uprawiania bezpiecznego sportu zimą. Prace miały zostać wykonane techniką collagu z ogólnie dostępnych materiałów: tylko poprzez połączenie kredek i gazet.
Jury złożone z wychowawców świetlicy wyłoniło zwycięzców:
Pierwsze miejsce zajęła Martyna K. z grupy I, drugie miejsce zajęła Wiktoria T. z grupy IV, trzecie miejsce ex aequo zajęli: Bartosz A. z grupy V i Antoni B. z grupy I. Jury wyróżniło także jedną pracę, która należała do Bartłomieja M. z grupy V.
Osoby, które zwyciężyły zostały nagrodzone dyplomami i upominkami rzeczowymi. Organizator - Joanna Górecka


23 stycznia 2018 w trzeciej grupie świetlicowej odbył się Konkurs Bajkowej Piosenki, którego celem była popularyzacja piosenki dziecięcej i bajkowej oraz wychowanie, nauka i zabawa przez śpiewanie.
Komisję a oceniała dobór repertuaru, walory głosowe, muzykalność, interpretację wybranej piosenki, osobowość sceniczną uczestników konkursu oraz ogólny wyraz artystyczny.
I miejsce – Ania i Bruno
II miejsce – Marta
III miejsce – Wiktoria
Gratulacje!

Przejdź do galerii


Dnia 24 stycznia 2018 odbył się świetlicowy bal karnawałowy pod hasłem "Zoo". Wszyscy bawiliśmy się fantastycznie. Dziękujemy Rodzicom za słodki poczęstunek :)

Przejdź do galerii


Dnia 25 stycznia 2018 odbył się apel świetlicowy, podczas którego zostały rozdane nagrody w Konkursie na Najaktywniejszego Uczestnika Świetlicy oraz Damę i Rycerza Dobrego Zachowania

Przejdź do galerii


Dnia 13 marca 2018 roku przedstawiciele III grupy - Milena P. i Wiktor M. reprezentowali nas w Miejskim Konkursie „Bezpieczna droga do szkoły” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 58. Udział w konkursie wzięli przedstawiciele drugich klas dziewięciu szkół podstawowych z różnych dzielnic Katowic. Uczniowie spotkali się z przedstawicielami służb mundurowych oraz mieli okazję poznać pracę straży pożarnej. Milena z Wiktorem zajęli I miejsce. Gratulujemy!!!

Przejdź do galerii


Dnia 20 marca 2018 roku w grupie III świetlicowej odbyły się wiosenno-świąteczne warsztaty plastyczne. Celem warsztatów było wykonanie koszyczka z mydła oraz ozdobienie jajka metodą decoupage. Wspólnie wykonaliśmy kwiaty z balonów. Dziękuję za mile spędzony czas :)

Przejdź do galerii


Dnia 23 marca 2018 roku odbył się świetlicowy konkurs GLOBTROTERA. Konkurs był zwieńczeniem miesięcznego zdobywania wiedzy o Kubie, Wietnamie i Peru. W konkursie wzięło udział pięć drużyn pięcioosobowych złóżonych z wychowanków wszystkich grup świetlicowych. Zwycięzcom gratulujemy!

Przejdź do galerii


Od października do końca marca 2017/2018 w naszej grupie realizowana była innowacja pedagogiczna „Bajki – pomagajki i wytwory plastyczne”. Spotykaliśmy się w każdy poniedziałek w godz. 15:00-16:00 w sali 34.

Przejdź do galerii


4 kwietnia 2018 roku odbyło się uroczyste otwarcie odremontowanego pomieszczenia Nowej Świetlicy, na które zaprosiliśmy Rodziców: Pana Sebastiana Chrapka i Pana Mariusza Jasieckiego, którzy wykonali cały remont całkowicie społecznie.
Przejdź do galerii

4 czerwca 2018 roku grupa I, III i V wzięły udział w koncercie "Siostry Wajs & Stonoga" zorganizowanym przez Pałac Młodzieży z okazji Dnia Dziecka. Bawiliśmy się świetnie! Po koncercie dostaliśmy soczki, jabłka, drożdżówki i oczywiście kolorowe balony :) Zapraszamy do obejrzenia zdjęć oraz filmików.

Przejdź do galerii


8 czerwca 2018 roku grupę IV i V odwiedził dzielnicowy mł. asp. Marek Skoczylas, który rozmawiał z uczniami m.in. o bezpieczeństwie nad wodą.

Przejdź do galerii


Dnia 14 czerwca 2018 odbył się świetlicowy apel podsumowujący II semestr 2017/2018. Podczas apelu zostały wręczone nagrody za aktywność, czystość, dobre zachowanie oraz nagrody w konkursach wewnętrznych, a także międzyszkolnych. Zdobywcom nagród gratulujemy!

Przejdź do galerii