ADRES

ul.ks.bpa St.Adamskiego 24
40-069 Katowice


TELEFON

32 251-75-04


E-MAIL

sp15katowice@wp.pl


Nakarm głodne dziecko! - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl


Liczba odwiedzin od 1 stycznia 2014:


Na bloga licznikiROK SZKOLNY 2018/2019


• Dnia 3 września 2018 odbyło się uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019. Spotkanie ze szkołą poprzedziła o godzinie 8:00 uroczysta Msza Święta w kościele p.w. śśw. Piotra i Pawła. Następnie uczniowie wraz z opiekunami i nauczycielami udali się do szkoły.

W części oficjalnej przywitała nas Pani mgr Małgorzata Wcisło - Dyrektor naszej szkoły. Podczas rozpoczęcia roku odbyło się również pasowanie na ucznia naszych pierwszoklasistów.

Uczniom życzymy samych sukcesów, nawiązywania relacji koleżeńskich, radości ze zdobywania wiedzy, a rodzicom radości i dumy ze swoich dzieci.
Przejdź do galerii


• Dnia 05 września 2018 klas II a i b wyszły do Galerii Katowice na warsztaty dotyczące zasad użytkowania wind, schodów i chodników ruchomych. Przejdź do galerii


• Dnia 14 września 2018 uczniowie naszej szkoły(klasy II A, II B, III A, III B, VI A, VI B, VII A i VII B) brali udział w dniu otwartym Oddziału Prewencji Policji na ul. Koszarowej 17. Przejdź do galerii


• Dnia 22 września 2018 na terenie naszej szkoły odbył się Piknik Rodzinny, podczas którego mogliśmy podziwiać występy artystyczne uczniów naszej szkoły, Zespołu Akordeonistów Katowice Kleofas MDK „Bogucice-Zawodzie” oraz zaproszonych gości.
W programie było również zdobywanie harcerskich sprawności ze 122 Katowicką Drużyną Harcerską "Wiklina", zawody sportowe na wesoło z nagrodami, malowanie twarzy, pokazy pierwszej pomocy przedmedycznej, dmuchańce i inne atrakcje, a także ciekawe stoiska promocyjne, stoiska gastronomiczne i kiermasz ciast.

Serdeczne podziękowania kierujemy szczególnie do zaproszonych Gości za obecność i uświetnienie występem naszego Pikniku Rodzinnego.

Przejdź do galerii


• Dnia 28 września 2018 nasza szkoła świętowała Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Akacja miała na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia mieli okazję nadrobić zaległości rozwiązując zadania z tabliczką mnożenia.


• Dnia 11 października 2018 delegacja naszej szkoły w 18. pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę pod hasłem Dnia Papieskiego „Promieniowanie ojcostwa”. Podczas Eucharystii wraz z ponad 14 tys. młodych z ok. 300 placówek z kraju, a także z Białorusi, dziękowaliśmy na za wybór Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową w 40.rocznicę tego niezwykłego wydarzenia. W niebo wypuściliśmy w sumie ponad 300 balonów jako znak uniesienia naszych serc do nieba, by jak Jan Paweł II być świętymi.


•Dnia 15 października 2018 w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej upamiętniająca rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej. Był to dzień szczególny – święto uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi i tych, co szkoły prowadzą i nadzorują.


• Z okazji Europejskiego Tygodnia Kodowania w dniach 16-19 października 2018 w naszej szkole odbywały się „ZAKODOWANE PRZERWY”. Uczniowie poruszali się po szkole według kodów i rozwiązywali zadania.


• 30 października 2018 odbyły się w bibliotece szkolnej warsztaty regionalne dla uczniów klas 1-3 "Stworoki śląskie". Uczniowie wysłuchali historii o różnych śląskich stworach po śląsku oraz po polsku a następnie wykonywali prace plastyczne. Efekty ich prac można objerzeć na wystawie przy Izbie Regionalnej.


• Dnia 7 listopada 2018 roku dokonaliśmy w czytelni naszej szkoły uroczystego otwarcia wystawy „Kultura muzyczna Katowic w okresie dwudziestolecia międzywojennego”. Wystawę zorganizowaliśmy we współpracy z Muzeum Historii Katowic. W otwarciu wystawy uczestniczył Pan Jerzy Dolinkiewicz - Adiunkt Muzeum Historii Katowic, który wprowadził nas w świat muzyki międzywojennego okresu Katowic.

Na Śląsku od zarania dziejów rozwijała się kultura muzyczna. Od zawsze wspólny śpiew i muzykowanie pielęgnowano w domach rodzinnych, potem gromadzono się także przy parafiach, tworząc chóry i zespoły muzyczne, w końcu organizowano się instytucjonalnie poprzez szkoły muzyczne różnego stopnia, aż po sale koncertowe i filharmonie.

Katowice od wielu dziesięcioleci były i są nadal jednym z prężniej działających ośrodków muzyki na terenie Polski. Przez ponad 150 lat dzisiejsza stolica Górnego Śląska zdążyła dopisać swoje wersy na kartach historii muzyki.

Przełomowy moment w dziejach kultury muzycznej w Katowicach stanowiły lata dwudziestolecia międzywojennego. Wówczas powstało m.in. Śląskie Konserwatorium Muzyczne – pierwsza wyższa szkoła na Górnym Śląsku, Instytut Muzyczny oraz inne szkoły o charakterze muzycznym. W Katowicach odbywały się koncerty, przyjeżdżali znakomici kompozytorzy, wirtuozi, chóry czy inne zespoły. Prężnie rozwijał się również amatorski ruch muzyczny. Te mniejsze i większe wydarzenia muzyczne oraz osiągnięcia na polach badawczym i nauczania w okresie dwudziestolecia międzywojennego dały podwaliny dla rozwoju kultury muzycznej naszego miasta.

Wystawa czynna jest do 21 listopada br. Można ją zwiedzać w godzinach 8.00-14.00. Serdecznie zapraszamy rodziców i zaprzyjaźnione ze szkołą osoby :)


• 9 listopada 2018 roku w godzinach popołudniowych w sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się Koncert Pieśni Patriotycznej. Rodzice, nauczyciele, uczniowie i zaproszeni goście wspólnie odśpiewali najbardziej popularne pieśni patriotyczne. Uczestnicy mogli skorzystać z tekstów pieśni, a podczas śpiewania towarzyszył im chór szkolny prowadzony przez Panią Katarzynę Żyłkę – Simielę. W repertuarze znalazły się min. „Mazurek Dąbrowskiego”, „Rota”, „Marsz Pierwszej brygady”, „O mój rozmarynie”, „Piechota”. Koncert połączony był z prelekcją Pani Hanny Kołodziejczyk nt. wielkich Polaków, którzy przyczynili się do odzyskania przez Polskę niepodległości.
Wszystkim uczestnikom koncertu serdecznie dziękujemy :)


• W dniach 6-13 listopada uczniowie klas II i III wzięli udział w akcji „ZOOM - Kids on the Move for Climate Action 2018”.
Celem akcji jest promowanie ekologicznego trybu życia, świadomego dokonywania wyborów pozytywnych dla środowiska, propagowanie działań wspierających klimat. W ramach projektu przeprowadzonego w szkole uczniowie obejrzeli filmy, brali udział w zajęciach, pogadankach, wykładach. Samodzielnie wykonywali zadania praktyczne albumy ZOOM - dzieci w drodze, prace plastyczne w ramach konkursu "Mój zielony ślad". Wraz z rodzinami wyruszyli na piesze wycieczki, które udokumentowali zdjęciami. Dziękujemy wszystkim za przyłączenie się do tej akcji i zachęcamy do ochrony środowiska w każdy możliwy sposób.


"Dziecko naszym wspólnym dobrem"