ADRES

ul.ks.bpa St.Adamskiego 24
40-069 Katowice


TELEFON

32 251-75-04


E-MAIL

sp15katowice@wp.pl


Nakarm głodne dziecko! - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl


Liczba odwiedzin od 1 stycznia 2014:


Na bloga licznikiROK SZKOLNY 2018/2019


• Dnia 3 września 2018 odbyło się uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019. Spotkanie ze szkołą poprzedziła o godzinie 8:00 uroczysta Msza Święta w kościele p.w. śśw. Piotra i Pawła. Następnie uczniowie wraz z opiekunami i nauczycielami udali się do szkoły.

W części oficjalnej przywitała nas Pani mgr Małgorzata Wcisło - Dyrektor naszej szkoły. Podczas rozpoczęcia roku odbyło się również pasowanie na ucznia naszych pierwszoklasistów.

Uczniom życzymy samych sukcesów, nawiązywania relacji koleżeńskich, radości ze zdobywania wiedzy, a rodzicom radości i dumy ze swoich dzieci.
Przejdź do galerii


• Dnia 05 września 2018 klas II a i b wyszły do Galerii Katowice na warsztaty dotyczące zasad użytkowania wind, schodów i chodników ruchomych. Przejdź do galerii


• Dnia 14 września 2018 uczniowie naszej szkoły(klasy II A, II B, III A, III B, VI A, VI B, VII A i VII B) brali udział w dniu otwartym Oddziału Prewencji Policji na ul. Koszarowej 17. Przejdź do galerii


• Dnia 22 września 2018 na terenie naszej szkoły odbył się Piknik Rodzinny, podczas którego mogliśmy podziwiać występy artystyczne uczniów naszej szkoły, Zespołu Akordeonistów Katowice Kleofas MDK „Bogucice-Zawodzie” oraz zaproszonych gości.
W programie było również zdobywanie harcerskich sprawności ze 122 Katowicką Drużyną Harcerską "Wiklina", zawody sportowe na wesoło z nagrodami, malowanie twarzy, pokazy pierwszej pomocy przedmedycznej, dmuchańce i inne atrakcje, a także ciekawe stoiska promocyjne, stoiska gastronomiczne i kiermasz ciast.

Serdeczne podziękowania kierujemy szczególnie do zaproszonych Gości za obecność i uświetnienie występem naszego Pikniku Rodzinnego.

Przejdź do galerii


• Dnia 28 września 2018 nasza szkoła świętowała Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Akacja miała na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia mieli okazję nadrobić zaległości rozwiązując zadania z tabliczką mnożenia.


• Dnia 11 października 2018 delegacja naszej szkoły w 18. pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę pod hasłem Dnia Papieskiego „Promieniowanie ojcostwa”. Podczas Eucharystii wraz z ponad 14 tys. młodych z ok. 300 placówek z kraju, a także z Białorusi, dziękowaliśmy na za wybór Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową w 40.rocznicę tego niezwykłego wydarzenia. W niebo wypuściliśmy w sumie ponad 300 balonów jako znak uniesienia naszych serc do nieba, by jak Jan Paweł II być świętymi.


•Dnia 15 października 2018 w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej upamiętniająca rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej. Był to dzień szczególny – święto uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi i tych, co szkoły prowadzą i nadzorują.


• Z okazji Europejskiego Tygodnia Kodowania w dniach 16-19 października 2018 w naszej szkole odbywały się „ZAKODOWANE PRZERWY”. Uczniowie poruszali się po szkole według kodów i rozwiązywali zadania.


• 30 października 2018 odbyły się w bibliotece szkolnej warsztaty regionalne dla uczniów klas 1-3 "Stworoki śląskie". Uczniowie wysłuchali historii o różnych śląskich stworach po śląsku oraz po polsku a następnie wykonywali prace plastyczne. Efekty ich prac można objerzeć na wystawie przy Izbie Regionalnej.


• Dnia 7 listopada 2018 roku dokonaliśmy w czytelni naszej szkoły uroczystego otwarcia wystawy „Kultura muzyczna Katowic w okresie dwudziestolecia międzywojennego”. Wystawę zorganizowaliśmy we współpracy z Muzeum Historii Katowic. W otwarciu wystawy uczestniczył Pan Jerzy Dolinkiewicz - Adiunkt Muzeum Historii Katowic, który wprowadził nas w świat muzyki międzywojennego okresu Katowic.

Na Śląsku od zarania dziejów rozwijała się kultura muzyczna. Od zawsze wspólny śpiew i muzykowanie pielęgnowano w domach rodzinnych, potem gromadzono się także przy parafiach, tworząc chóry i zespoły muzyczne, w końcu organizowano się instytucjonalnie poprzez szkoły muzyczne różnego stopnia, aż po sale koncertowe i filharmonie.

Katowice od wielu dziesięcioleci były i są nadal jednym z prężniej działających ośrodków muzyki na terenie Polski. Przez ponad 150 lat dzisiejsza stolica Górnego Śląska zdążyła dopisać swoje wersy na kartach historii muzyki.

Przełomowy moment w dziejach kultury muzycznej w Katowicach stanowiły lata dwudziestolecia międzywojennego. Wówczas powstało m.in. Śląskie Konserwatorium Muzyczne – pierwsza wyższa szkoła na Górnym Śląsku, Instytut Muzyczny oraz inne szkoły o charakterze muzycznym. W Katowicach odbywały się koncerty, przyjeżdżali znakomici kompozytorzy, wirtuozi, chóry czy inne zespoły. Prężnie rozwijał się również amatorski ruch muzyczny. Te mniejsze i większe wydarzenia muzyczne oraz osiągnięcia na polach badawczym i nauczania w okresie dwudziestolecia międzywojennego dały podwaliny dla rozwoju kultury muzycznej naszego miasta.

Wystawa czynna jest do 21 listopada br. Można ją zwiedzać w godzinach 8.00-14.00. Serdecznie zapraszamy rodziców i zaprzyjaźnione ze szkołą osoby :)


• 9 listopada 2018 roku w godzinach popołudniowych w sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się Koncert Pieśni Patriotycznej. Rodzice, nauczyciele, uczniowie i zaproszeni goście wspólnie odśpiewali najbardziej popularne pieśni patriotyczne. Uczestnicy mogli skorzystać z tekstów pieśni, a podczas śpiewania towarzyszył im chór szkolny prowadzony przez Panią Katarzynę Żyłkę – Simielę. W repertuarze znalazły się min. „Mazurek Dąbrowskiego”, „Rota”, „Marsz Pierwszej brygady”, „O mój rozmarynie”, „Piechota”. Koncert połączony był z prelekcją Pani Hanny Kołodziejczyk nt. wielkich Polaków, którzy przyczynili się do odzyskania przez Polskę niepodległości.
Wszystkim uczestnikom koncertu serdecznie dziękujemy :)


• W dniach 6-13 listopada uczniowie klas II i III wzięli udział w akcji „ZOOM - Kids on the Move for Climate Action 2018”.
Celem akcji jest promowanie ekologicznego trybu życia, świadomego dokonywania wyborów pozytywnych dla środowiska, propagowanie działań wspierających klimat. W ramach projektu przeprowadzonego w szkole uczniowie obejrzeli filmy, brali udział w zajęciach, pogadankach, wykładach. Samodzielnie wykonywali zadania praktyczne albumy ZOOM - dzieci w drodze, prace plastyczne w ramach konkursu "Mój zielony ślad". Wraz z rodzinami wyruszyli na piesze wycieczki, które udokumentowali zdjęciami. Dziękujemy wszystkim za przyłączenie się do tej akcji i zachęcamy do ochrony środowiska w każdy możliwy sposób.


• W czwartek 13 GRUDNIA Szkolne Koło Wolontariatu organizuje DZIEŃ TOLERANCJI I RÓWNOŚCI. Zachęcamy do udziału poprzez założenie w tym dniu strojów nawiązujących do innych narodowości, kultur, wyznań religijnych. Liczymy na Waszą kreatywność :) Wszystkich przebranych czeka sesja zdjęciowa organizowana na przerwach na szkolnym holu.
Dzień Tolerancji i Równości będzie zakończeniem projektu "Kuźnia Różnorodności", w którym uczestniczyła młodzież ze Szkolnego Klubu Wolontariatu. W tym dniu podzielą się zdobyta wiedzą z pozostałymi uczniami.


• Nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskiej Akcji Koła Naukowego INTEGRA Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie pt. "Lecę w Kosmos". Uczniowie w ramach akcji wykonali prace plastyczne związane z tematyką kosmosu. Zdjęcia prac przesłano do INTEGRY. Prace te zostaną umieszczone na karcie SD wewnątrz satelity KRAKsat, którego start w Kosmos zaplanowano na kwiecień br. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wykazali zaangażowanie i wykonali prace plastyczne. Gratulujemy, staliście się częścią misji kosmicznej!!!


• Dnia 24.01 z okazji Dnia Babci i Dziadka odbył się spotkanie "Wspólna zabawa to super sprawa". Dziadkowie i wnuczęta razem bawili się i rywalizowali w różnych konkurencjach na sali gimnastycznej. Było dużo śmiechu i zabawy. Na koniec wnuki wręczyły dziadkom medale za udział i zaangażowanie. Wszystkim serdecznie dziękujemy za przybycie i cudowną atmosferę.


• Dnia 30 stycznia 2019 o godz. 16:00 w sali teatralnej Pałacu Młodzieży po raz dziewiętnasty odbył się Przegląd Miniatur Teatralnych im. Jana Pawła II, organizowany przez wychowawców świetlicy szkolnej. Jak co roku, każda z grup świetlicowych zaprezentowała swoje inscenizacje.
Grupa I - Parkurowcy - "Śpiaca królewna... trochę inaczej" w reżyserii pani Agaty G.
Grupa II - Pieski - "Pszczółki malarki" w reżyserii pani Alicji O.
Grupa III - Ogniste smoki - "Dwa królestwa" w reżyserii pana Rafała P.
Grupa IV - Gang Słodziaków - "Brzydkie kaczątko"
w reżyserii pani Anny K.
Grupa V - Alpaki - "Królowa Śniegu" w reżyserii pani Alicji G.


• Dnia 1 lutego odbył się apel dla klas młodszych podsumowujący I półrocze. Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody za udział w wielu konkursach: plastycznych, ekologicznych, fotograficznych. Laureatom gratulujemy i zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w konkursach w II półroczu. Na apelu podsumowano udział uczniów klas II i III w akcji "ZOOM- Kids on the Move for Climate Action 2018". Uczniowie otrzymali upominki od Urzędu Miasta Katowice - organizatora akcji w naszym mieście. Przed zbliżającymi się feriami zimowymi przypomniano uczniom o zasadach bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych. Wszystkim życzymy udanych i bezpiecznych ferii.


• Klasy III a i III b wzięły udział w ogólnopolskiej kampanii „Czad i ogień. Obudź czujność”. Uczniowie otrzymali materiały do pracy na lekcjach. Razem z psem Żarkiem poznawali zagrożenia związane z pożarami w domu oraz niebezpieczeństwa, które niesie ze sobą tlenek węgla. Uczniowie dowiedzieli się jakie zachowania mogą przyczynić się do pojawienia czadu, jak rozpoznać oznaki zatrucia tlenkiem węgla oraz jak zareagować w przypadku zagrożenia. Kolorowanki, krzyżówki, opowiadania o dzielnym psie Żarku zachęciły dzieci do nauki. Z entuzjazmem dzieci przywitały dziś zastęp Straży Pożarnej. Miały możliwość pochwalić się przed strażakami zdobytą na lekcjach wiedzą, z bliska obejrzeć wóz strażacki i jego wyposażenie. A co najważniejsze zdobyć odpowiedzi na swoje pytania, usystematyzować wiedzę, rozwiać wątpliwości. Podsumowaniem spotkania było wręczenie dyplomów dla każdego uczestnika kampanii. I mocny uścisk strażaka oczywiście!


• Nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskiej Akcji Koła Naukowego INTEGRA Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie pt. "Lecę w Kosmos". Uczniowie w ramach akcji wykonali prace plastyczne związane z tematyką kosmosu. Zdjęcia prac przesłano do INTEGRY. Prace te zostaną umieszczone na karcie SD wewnątrz satelity KRAKsat, którego start w Kosmos zaplanowano na kwiecień br.
Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wykazali zaangażowanie i wykonali prace plastyczne. Gratulujemy, staliście się częścią misji kosmicznej!!!


• W 99. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II drużyny naszej szkoły wzięły udział w grze miejskiej „Jan Paweł II naszym Przewodnikiem”. Tym razem rozgrywki toczyły się w Parku Kościuszki w centrum miasta. W kategorii szkół podstawowych 1–3, 1 miejsce zajęła drużyna św. Jana Pawła II gorliwego miłośnika Eucharystii z naszej szkoły. W kategorii klas VII i VIII szkół podstawowych oraz III klas gimnazjalnych 3 miejsce zajęła drużyna św. Jana Pawła II głosiciela prawdy o godności człowieka również z naszej szkoły.


• 22 maja 2019 roku przedstawiciele uczniów, nauczyciele katecheci oraz dyrektor szkoły wzięli udział w IX Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II Archidiecezji Katowickiej do Rudy Śląskiej. Najpierw zgromadziliśmy się w Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes. Następnie uczestniczyliśmy w procesji do kościoła Trójcy Przenajświętszej, gdzie odbyła się uroczysta Eucharystia. Po Mszy św. czekał na nas poczęstunek. A po nim program artystyczno-muzyczny.


• 23 maja 2019 roku społeczność szkoły wzięła udział w apelu z okazji Dnia Patrona.


• Dnia 24 maja 2019 r. w naszej szkole odbyła się Gala Talentów. Wystąpił Chór FUSION, nasi uczniowie jak i zaproszeni goście. Obejrzeliśmy również przedstawienie tearalne przygotowane przez szkolny zespół teatralny "Nieobliczalni".


• Dnia 25 maja 2019r. uczniowie klasy III a i III b oraz dzieci klas II, które w tym roku przystąpiły do Wczesnej Komunii świętej wraz z rodzicami uczestniczyli w pielgrzymce do sanktuarium Matki Boskiej Szkaplerznej w Czernej.
Mszę św. w intencji wszystkich dzieci wczesno i pierwszokomunijnych, a także ich rodziców odprawił ks. proboszcz Andrzej Nowicki.
Po Mszy św. wszyscy uczestnicy zapoznali się z historią sanktuarium oraz zwiedzili Muzeum Karmelitańskie i Muzeum Misyjne.
Pielgrzymkę zakończyło wspólne spotkanie przy grillu.


• W dniu 7 czerwca br. dyrektor szkoły p. Małgorzata Wcisło oraz koordynator p. Anna Krawczyk wzięły udział w uroczystym zakończeniu i podsumowaniu XI edycji projektu Miejska Dżungla. Spotkanie odbyło się w Miejskim Domu Kultury "Koszutka". W ramach projektu nasi uczniowie uczestniczyli w akcji parkingowej, mającej na celu przybliżenie problemów osób niepełnosprawnych. W szkole odbyła się Wystawa "Niezniszczalni", której bohaterami byli zawodnicy katowickiej drużyny rugby na wózkach - osoby niepełnosprawne z porażeniem czterokończynowym. Uczniowie wzięli udział w konkursach organizowanych w ramach akcji. Serdecznie dziękujemy uczniom i koordynatorom za zaangażowanie w realizację projektu :)


• Dnia 13 czerwca 2019r. uczniowie klas III a i b, którzy w tym roku przystąpili do I Komunii św. oraz dzieci z klas I i II, które przystąpiły do Wczesnej Komunii św. odwiedzili pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej „Przystań” w Katowicach. Ubrani w stroje komunijne podzielili się wrażeniami z uroczystości komunijnej i obdarowali mieszkańców domu słodyczami.


• 17 czerwca 2019 roku nasza szkoła wzięła udział w „V Święcie Profilaktyki – Katowice 2019”. Impreza odbyła się w Sali Teatralnej Pałacu Młodzieży w Katowicach. Po uroczystym rozpoczęciu nastąpiła prezentacja najlepszych filmów i spotów profilaktycznych wyłonionych w ramach przeglądu. Następnie szkoły, które zdobyły I miejsce zaprezentowały swoje spektakle profilaktyczne. W tej części wystąpiła nasza młodzież. Pod kierunkiem p. Katarzyny Jendralskiej oraz p. Agaty Głąb uczniowie tworzący zespół teatralny „Nieobliczalni” zaprezentowali spektakl pt. „Bo najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”. Młodym aktorom i opiekunom serdecznie dziękujemy i gratulujemy udanego występu.
W ramach projektu nasza uczennica Maria Szewerda z klasy 8a zdobyła wyróżnienie za udział w konkursie na plakat profilaktyczny pt. „Świat zamknięty w ekranie smartfona”. Gratulujemy!
Dyrektor szkoły p. Małgorzata Wcisło za propagowanie profilaktyki rówieśniczej z rąk Pana Prezydenta Waldemara Bojaruna odebrała dla szkoły pamiątkową statuetkę.


• 18 czerwca 2019 roku odbyły się w naszej szkole apele podsumowujące II semestr roku szkolnego 2018/2019. Uczniowie otrzymali dylomy i nagrody za udział w konkursach, projektach i akcjach. Nagrodzonym serdecznie gratulujemy :)
Wyjątkową niespodzianką dla uczniów był brawurowy występ nauczycieli, którzy zaprezentowali "Kopciuszka". Gorąco dziękujemy i prosimy o więcej :)


"Dziecko naszym wspólnym dobrem"